Live
Návrh ministerstva: Lockdown ešte desať dní pre všetkých, potom zvýhodnia očkovaných a prekonaných
Sledujte tu
25. 11. 2021 22:58 | MOSKVA/TASR

Požiar v bani na Sibíri má 52 obetí, zahynulo aj šesť záchranárov

Celkovo sa v bani v čase zadymenia nachádzalo 285 ľudí.

Zástupcovia úradov a záchranných zložiek v Kemerovskej oblasti počas krízového mítingu.
Zástupcovia úradov a záchranných zložiek v Kemerovskej oblasti počas krízového mítingu. Foto: TASR/AP/Governor of Kemerovo region press office photo

Celkový počet obetí v dôsledku nešťastia v uhoľnej bani v Kemerovskej oblasti na ruskej Sibíri sa údajne vyšplhal až na 52. Vo štvrtok o tom informovala agentúra TASS, ktorá sa odvolala na nemenovaný zdroj.

„Podľa predbežných údajov v bani nikto neprežil. Zahynulo až 52 ľudí vrátane banských záchranárov," uviedol zdroj pre TASS. Nemenovaný predstaviteľ medzi obete započítal aj šesť záchranárov, ktorí v bani pátrali po preživších.

 

Guvernér Kemerovskej oblasti Sergej Civiľov už skôr spresnil, že pátracie a záchranné operácie boli prerušené po tom, ako záchranári v epicentre výbuchu a požiaru zistili vysokú koncentráciu metánu a oxidu uhoľnatého.

Podľa Federálnej služby pre dohľad v oblasti ekológie, technológií a využívania jadrovej energie (Rostechnadzor) došlo v bani Listviažnaja, ležiacej pri meste Belov v Kemerovskej oblasti, k výbuchu v jednej vetracej štôlni. Jeho príčinou mohlo byť vznietenie uhoľného prachu.