30. 11. 2021 06:00 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

WhatsApp chystá veľké zmeny. V obľúbenej aplikácii sa zrejme dočkáme až piatich noviniek

Tvorcovia sa čoraz viac snažia uľahčiť a spohodlniť jej používanie.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: Shutterstock.com

Obľúbená chatovacia aplikácia WhatsApp, populárna aj na Slovensku, sa čoraz viac snaží uľahčiť a spohodlniť jej používanie. Z tohto dôvodu pripravuje hneď päť noviniek, o ktorých informoval portál news18.com.

Odstraňovanie správ

Tvorcovia pracujú na tom, aby sa predĺžil časový limit funkcie „zmazať správu“. Momentálne tak užívatelia môžu spraviť hodinu po jej odoslaní. V súčasnosti však už testujú možnosť odstránenia po jednom týždni. Zvažovalo sa vraj aj to, že by sa časový limit úplne zrušil.

Zvukové správy

Novinkou pre užívateľov by malo byť aj zrýchlené prehrávanie zvukových správ a poznámok. Správy by tak ľudia mohli prehrávať aj dvakrát rýchlejšie. Zároveň by sa mala zvýšiť rýchlosť tiež v prípade preposlaných správ. Experti aktuálne na tejto funkcii pracujú.

Nastavenie súkromia

Nová funkcia by naviac mala užívateľom umožniť skryť pred všetkými kontaktmi údaj o poslednej aktivite, profilovú fotografiu, aktualizáciu stavu a oznámenie o prečítaní správy. Momentálne totiž ľudia tieto možnosti v aplikácii nemajú. Môžu len skryť informácie pred kontaktmi, ktoré nemajú v mobile uložené.

Vlastné nálepky

WhatsApp čoskoro umožní užívateľom vytvárať si vlastné nálepky taktiež aj v mobilnej aplikácii. Doteraz to bolo možné iba vo webovej verzii. Ľudia si tak budú môcť najskôr nahrať obrázok alebo fotografiu a následne ich premeniť na nálepku.

Editácia fotiek

Novinkou má byť v aplikácii aj na webe taktiež editor fotografií. Vďaka nemu bude možné fotografie ľahko upraviť, otočiť alebo orezať. Užívatelia by sa mohli tohto vylepšenia dočkať už zhruba o niekoľko týždňov.