01. 12. 2021 15:07 | HRADEC KRÁLOVÉ/kc

VIDEO: Smrtonosná pasca na český spôsob. V nemocničnej ventilačnej šachte vyčíňal zdrogovaný muž

Muž pri vyčíňaní v miestach, kadiaľ vedú siete a rozvody, vyradil z prevádzky, okrem iného, aj 6 lôžok urgentnej medicíny.

Zdrogovaný muž vo ventilačnej šachte.
Zdrogovaný muž vo ventilačnej šachte. Foto: Facebook/ Policie ČR

Česká polícia v pondelok riešila v nemocniciach hneď dva incidenty, pri ktorých agresívni muži ohrozovali personál. V pondelok večer vtrhol na urgentný príjem nemocnice v Hradci Králové zdrogovaný muž (40), ktorý útočil na zdravotníkov a ničil všetko okolo seba. Pred políciou sa ukryl v medzistropnom priestore a odmietal odtiaľ vyjsť von.

Ako zveličene poznamenal portál Novinky, incident pripomínal scénu z filmu Smrtonosná pasca v hlavnej úlohe s Bruceom Willisom, ktorý sa pred teroristami skrýval vo ventilačnej šachte.

Incident sa stal v pondelok krátko po 20.30 hod. vo fakultnej nemocnici, odkiaľ zdravotníci telefonovali na tiesňovú linku, že majú na oddelení agresívneho muža, ktorý na nich fyzicky útočí.

Na videozázname, ktorý polícia zverejnila, vidno zmäteného človeka, ktorý schúlený pri strope ničí inžinierske siete v šachte. Muž najskôr pred policajtmi ustupoval hlbšie do šachty, vďaka vyjednávaniu policajtky sa však agresor nakoniec ukľudní a je ochotný spolupracovať.

 

„Máme pre vás pripravenú posteľ, dostanete napiť a bude dobre. Zvládli ste dôjsť až sem, tak teraz zvládnete dostať sa ku mne,“ snažila sa ho policajtka presvedčiť, aby zliezol dole.

Muž pri vyčíňaní v miestach, kadiaľ vedú siete a rozvody, vyradil z prevádzky okrem iného aj 6 lôžok urgentnej medicíny. Príjem akútnych pacientov na šťastie ohrozený nebol. Po incidente v nemocnici zabezpečili náhradné lôžka v inej časti budovy.

Podobnú situáciu policajti v pondelok večer riešili aj v stredočeskom Benešove, kde museli spacifikovať ozbrojeného muža, ktorý sa vyhrážal personálu. Páchateľ (64) sa zabarikádoval v operačnej sále a policajti ho nakoniec po bezvýslednom vyjednávaní spacifikovali taserom.

„Následne u neho našli dve plynové zbrane a dva nože,“ informovala hovorkyňa juhočeskej polície Barbora Schneeweissová.