09. 12. 2021 06:00 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Koniec závislosti od sociálnej siete? Instagram spúšťa novinku, ktorá by určite prospela viacerým

V prípade, že sa novinka osvedčí, pre všetkých by mohla byť v prevádzke o ďalšie dva mesiace.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: Shutterstock.com/Nopparat Khokthong

Spoločnosť Instagram začala testovať novú funkciu „Take a Break“. Tá má pomôcť predchádzať závislosti od tejto sociálnej siete. Bude však na každom používateľovi, či novinku využije. Píše CNN.

Ľudia si totiž v sekcii „Nastavenia“ budú môcť vybrať, či vôbec chcú byť informovaní o tom, že na sieti trávia až príliš veľa času. Pokiaľ áno, tak si v aplikácii zadajú, či chcú byť upozornení po 10, 20 alebo 30 minútach.

Následne sa používateľom zobrazí notifikácia, že už majú platformu zavrieť. Funkcia bude v nasledujúcich mesiacoch dostupná pre osoby v USA, vo Veľkej Británii, Kanade a Austrálii.

„Hoci bude tento nástroj dostupný pre všetkých, myslím, že je dôležitý obzvlášť pre dospievajúcich, aby lepšie porozumeli tomu, čo zverejňujú na sociálnych sieťach,“ uviedol šéf spoločnosti Instagram Adam Mosseri.

Funkcia predstavuje snahu odborníkov o to, aby dali používateľom väčšiu kontrolu nad sociálnou sieťou a nad svojím užívateľským účtom. V prípade, že sa novinka osvedčí, pre všetkých by mohla byť v prevádzke o ďalšie dva mesiace.