12. 01. 2022 16:00 | MOSKVA/Jana Habarová

Tínedžeri našli novorodenca v snehu pri teplote -20 stupňov. Dievčatko zázrakom prežilo

Polícia pátra po jeho matke.

Novorodenca našli v snehu pri teplote -20 stupňov
Novorodenca našli v snehu pri teplote -20 stupňov Foto: Profimedia

Skupina tínedžerov bola v správnom čase na správnom mieste. Zachránili opusteného novorodenca, ktorého našli v snehu pri teplote -20 stupňov, píše BBC.

Dievčatko našli v piatok (7.1.) v škatuli od vajíčok na odľahlej ceste pri dedinke Sosnovka neďaleko Novosibirska na Sibíri. Piati tínedžeri okamžite zavolali rodičov, ktorí vzali dieťa do auta a odviezli ihneď do nemocnice. Novorodenec zázrakom prežil. Podľa lekárov sa má dobre a je zdravý.


Dieťa bolo v škatuli zabalené iba do tenkej deky. Prípadom sa zaoberá polícia a pátra po matke dieťaťa. Hrozí jej vážne obvinenie z pokusu o vraždu.

Rodičia jedného z tínedžerov, ktorí dieťa našli, majú záujem si dievčatko adoptovať. Musia ale počkať na úrady, či sa im podarí vypátrať jeho rodičov, prípadne príbuzných.

Rodina Litvinovcov uviedla, že plakali od šťastia spoločne s personálom nemocnice, keď zistili, že dieťa nemá vážne omrzliny a bude v poriadku. Keby si dievčatko mohli adoptovať, malo by troch starších bratov, ktorí by sa o ňu s láskou starali.