22. 03. 2016 13:50 , článok bol aktualizovaný 23. 03. 2016 13:42 | BRUSEL/TASR, zv

Sociálne siete sú plné smutných karikatúr. Ľudia reagujú na teror v Bruseli

Facebook dnes aktivoval službu "safety check".

CeJkKQzWoAAXymw.jpg large.jpg
CeJkKQzWoAAXymw.jpg large.jpg Foto: Facebook/Le Monde.fr

Svet sa na sociálnych sieťach opäť spojil. Aj tentoraz tomu žiaľ predchádzali teroristické útoky. Po Paríži sa Islamský štát prihlásil k útokom v Bruseli. Teroristi najskôr zaútočili na letisku Zaventem, neskôr v metre.

Dve explózie, ktoré otriasli bruselským letiskom Zaventem a explózia na stanici Maelbeek, si vyžiadali najmenej 31 mŕtvych a okolo 270 zranených. Viac informácii nájdete TU.

K útokom sa vyjadrili svetoví lídri, viac nájdete TU. Smutné udalosti vo veľkom komentujú aj ľudia na sociálnych sieťach. Od rána tam pribúdajú nové karikatúry. Aj takto vyzerá posolstvo ľudí na internete.


Envoyé par Zuzuworld

Zveřejnil(a) Le Monde.fr dne 22. březen 2016

Voici les premiers hommages des dessinateurs et internautes aux victimes et habitants de Bruxelles. N'hésitez pas à partager vos dessins dans les commentaires.

Zveřejnil(a) Le Monde.fr dne 22. březen 2016

Facebook aktivoval službu Safety check

Sociálna sieť Facebook dnes aktivovala službu "safety check", aby ľudia, ktorí sa dnes nachádzali alebo ešte nachádzajú v blízkosti dejísk série atentátov v Bruseli, mohli dať vedieť svojim blízkym, že sú v poriadku.

Túto službu Facebook sprístupnil aj vlani v novembri, keď sériu teroristických útokov zažil Paríž, kde vtedy zahynulo 130 ľudí a ďalších vyše 350 utrpelo zranenia. Šlo súčasne o prvý prípad, keď bola takáto "bezpečnostná kontrola" spustená pri inej príležitosti než pri živelnej pohrome.

Od októbra 2014 Facebook túto službu aktivoval už viackrát, napríklad po zemetraseniach v Afganistane, Chile a Nepále či počas tropického cyklónu Pam v južnom Tichomorí a pri tajfúne Ruby na Filipínach.

Safety check funguje tak, že ak sa používateľ Facebooku nachádza v blízkosti živelnej pohromy či - ako najnovšie - dejiska útoku, služba sa ho automaticky opýta, či je v bezpečí. Ak používateľ klikne "áno", okamžite sa o tom dozvedia jeho priatelia. Facebook poskytne aj spätnú väzbu o tom, či sú v bezpečí aj daní priatelia. Zobrazí sa aj zoznam priateľov, ktorých sa katastrofa či útok môže týkať.

Počas noci 13. novembra 2015, keď Paríž zažil sériu útokov džihádistických kománd, využilo službu safety check 4,1 milióna ľudí.


Komentáre ( 0)