24. 01. 2016 20:41 | PRAHA/ TV Markíza

Hendikepovaní v Česku môžu využívať sexuálne asistentky. Na všetko

Niektoré poskytujú konzultácie, iné pomáhajú zdravotne znevýhodneným aktívne.

Sex s hendikepovaným (ilustračné foto)
Sex s hendikepovaným (ilustračné foto) Foto: shutterstock/ Iakov Filimonov.

Ľudia so zdravotnými komplikáciami sa konečne dočkali. Od januára fungujú v Česku sexuálne asistentky pre hendikepovaných. O potreby klientov sa starajú skúsené ženy.

Niektoré poskytujú konzultácie, iné pomáhajú zdravotne znevýhodneným aktívne. Česká organizácia sa zamerala na ľudí s telesným či duševným ochorením. Asistentky im pomáhajú so sexualitou.

Rozkoš bez rizika

„Dotyky, objatia, bozky... Pomáhame im napríklad s masturbáciou, keďže im nefungujú ruky tak, ako by chceli," vysvetľuje sexuálna asistentka Iva.

Aby sa Iva mohla stať sexuálnou asistentkou, musela zvládnuť špeciálny kurz a získať certifikát od organizácie Rozkoš bez rizika. Okrem toho podpísala etický kódex.

Služby sexuálnej asistencie využíva aj tento pán. Volá sa Tomáš a na asistentky nedá dopustiť.

Ženy sa môžu hendikepovaných dotýkať a mať s nimi sex. Okrem toho ich učia uvedomovať si rozdiely medzi mužom a ženou, hovoriť nie a vyjadrovať svoje potreby pri pohlavnom styku. Môžu tiež používať sexuálne pomôcky či dokonca nadviazať partnerské vzťahy. Asistencii sa venujú najmä skúsené ženy s praxou.

„Preškolujeme ženy, ktoré majú za sebou skúsenosti s prácou s telom alebo s prácou v erotike," hovorí Lucie Šídová za organizáciu Rozkoš bez rizika.

Klient si za asistentky platí z vlastného vrecka. V etickom kódexe je uvedená maximálna cena 1 200 českých korún, teda niečo vyše 44 eur. Ministerstvo vnútra je s nápadom sexuálnych asistentiek spokojné.

 

Komentáre ( 0)