02. 03. 2016 16:30 | BRATISLAVA/DailyMail, zv

Narodila sa s črevami mimo tela. Dnes je zdravé, krásne dievčatko

Doktori v 12. týždni tehotenstva zistili, že dieťa trpí gastroschízou.

profimedia-0275980441.jpg
profimedia-0275980441.jpg Foto: Profimedia.sk

Dnes pri pohľade na malú Maisie Tobin by nikomu ani na um neprišlo, že toto krásne dievčatko bojovalo po pôrode o život. Má štyri mesiace a vyzerá ako každé iné dieťa v jej veku. Je krásna a teší sa relatívne dobrému zdraviu.

Chloe (24) a Joe (24) boli prekvapení, keď zistili, že čakajú druhé dieťa. Z tejto správy sa ale veľmi tešili. V 12. týždni však lekári zistili, že dieťa sa nevyvíja tak, ako by sa malo. Pri vyšetrení zistili, že trpí vrodenou chybou brušnej steny - gastroschízou. Mamička bola preto po celé tehotenstvo pod prísnym drobnohľadom odborníkov.

Maisie sa narodila cisárskym rezom. Po narodení mala črevá uložené mimo tela. Lekári ju ihneď zabalili do špeciálnej fólie, aby zabránili styku orgánov s infekciou. Potom dievčatko previezli na operačnú sálu, kde umiestnili orgány naspäť tela. Dieťaťu navyše vytvorili pupok, bez ktorého sa narodilo.

Maisie po narodení.
Maisie po narodení. Foto: Profimedia.sk
 

Teraz je konečne doma so svojimi rodičmi a sestrou Elouise. Jej zdravotný stav je prosperujúci, keďže po operácii nenastali žiadne komplikácie.

„Neviem slovami opísať, aká som vďačná doktorom, že zachránili moje dieťa. Trvalo tri dni, kým sme si ju mohli do náručia. Našťastie operácia dopadla úspešne a my sme konečne všetci spolu doma," vyjadrila sa Chloe pre denník DailyMail.

Maisie dnes.
Maisie dnes. Foto: Profimedia.sk
 

S celou rodinou.
S celou rodinou. Foto: Profimedia.sk
 


Komentáre ( 0)