11. 06. 2016 19:35 | LEVICE/TV MARKÍZA

Je to extra trieda. Hendikepovaný westernový jazdec Filip nemá konkurenciu

Tentoraz triumfoval v exotickej Brazílii.

filip.jpg
filip.jpg

Hendikepovaný westernový jazdec Filip Graňo z Levíc opäť ukázal, že v kovbojskom jazdení je najlepší. Tentoraz triumfoval v exotickej Brazílii.

Filip má len osemnásť a už odmalička to dokáže natrieť aj najskúsenejším zdravým jazdcom. Na svetových pretekoch v Brazílii sa dostal znova na špičku. Medzi hendikepovanými jazdcami premožiteľa nenašiel.

 

Inak zhovorčivý mladý kovboj toho pred kamerou veľa nenarozpráva. No na to, aby vyjadril radosť, mu stačí aj pár slov. Filip si svojou istotou v konskom sedle pomaly, ale iste dobýva svet.

Filip je šoumen. Svojím úsmevom a úprimnosťou si podmanil brazílske publikum aj usporiadateľov súťaže. Kúskom, ktoré s ním stvárali, sa nebránil. Talentovaný mladík si minulé leto vydobyl víťazstvá aj na Svetových hrách letnej špeciálnej olympiády v Los Angeles.

O pár mesiacov na to triumfoval na Svetovom pohári v Mexiku. Napriek veľkým úspechom naučil otec Filipa držať sa reality. Takže sláva mu do hlavy nestúpa. Filip je jednoducho hviezda a z ponúk na európske a svetové súťaže si môže vyberať. Najbližšie by mal zahviezdiť v Taliansku a o rok v stredoamerickej Paname.

Komentáre ( 0)