29. 08. 2016 15:32 | NAÍ DILLÍ/ nt

Žena mu zomrela v nemocnici, chudobný muž niesol jej telo niekoľko kilometrov

Nebyť okoloidúcich, domov by musel kráčať 50 kilometrov.

Chudobný Ind musel niesť mŕtve telo manželky pešo
Chudobný Ind musel niesť mŕtve telo manželky pešo Foto: Kanak News

Chudobný Ind Dana Manjhi prišiel o milovanú manželku, ktorá zomrela v nemocnici. Tá je však vzdialená od ich domova niekoľko kilometrov. Dana nemá auto ani bicykel a peniaze na prenájom vozidla tiež nie. Neostávalo mu nič iné, ako si zosnulú manželku odniesť z nemocnice po vlastných nohách. So zabaleným telom vyloženom na pleci prešiel desať kilometrov, domov to však bolo ešte rovných 40.

Vo vlhkom sparnom počasí to nebolo jednoduché. Muža sprevádzala plačúca 12-ročná dcérka. Danaova manželka Amange Dei mala len 42 rokov a zomrela na tuberkulózu.

Chudobného muža, ktorý sa trápil s mŕtvym telom manželky, si všimli okoloidúci a zavolali miestneho novinára. Televízny redaktor Ajit Singh ho nakrútil a o tomto smutnom príbehu informoval televíziu CNN.

"Nesiem telo mojej ženy. Som chudobný a nemôžem si dovoliť vlastniť auto. Povedal som to aj v nemocnici, ale odpovedali mi, že mi nemôžu poskytnúť žiadnu pomoc," povedal Dana. Vďaka redaktorovi a ostatným okoloidúcim mal nakoniec Dana odvoz až domov.

Komentáre ( 0)