13. 09. 2016 11:30 | SANTA BARBARA/DailyDot, zv

Film Čeľuste sú šuviks. Potápač bojoval so žralokom, všetko si nakrútil

Žralok krúžil okolo potápača a pohrýzol ho do nohy.

Muž si všetko nakrútil na GoPro kameru.
Muž si všetko nakrútil na GoPro kameru. Foto: YouTube

Tyler McQuillen si môže povedať, že je šťastný muž. Nie každý sa po stretnutí so žralokom bielym vo voľnej prírode, môže ďalej pohybovať po tomto svete. Predátor na potápača zaútočil pri pobreží Santa Barbary. Muž si všetko nakrútil na GoPro kameru.

Žralok najskôr narazil potápačovi do chrbta. „Myslel som si, že moji priatelia žartujú. Vypadla mi harpúna z ruky, no rýchlo som sa otočil a opäť ju chytil," povedal pre portál DailyDot McQuillen.

Netrvalo mu dlho, kým zistil, koľká bije. McQuillen pred sebou zbadal približne 3,5-metrového žraloka bieleho. Predátorov okolo neho krúžil a netrvalo mu dlho, kým na muža zaútočil druhýkrát. Tentoraz ho ale už pohrýzol do nohy a vyzul mu plutvu.


Žralok sa vrátil aj tretíkrát, ale potápačovi sa ho podarilo odohnať harpúnou. Potom plával, čo mu sily stačili, na breh. „Mal som extrémne šťastie. Videl som okolo seba krv a nevedel som, odkiaľ ide. Rýchlo som plával k brehu. Až tma som zistil, že mám tržnú ranu na pravej nohe. Zahrýzol sa mi do dvoch prstoch," dodal.

Na internete začalo rýchlo kolovať video z toho stretnutia. Muž zverejnil aj snímku zranenia. Stáli pri ňom všetci svätí.

vwR1lmj.png
Foto: imgur.com