28. 09. 2016 16:34 | BRATISLAVA/mm

Rarity v ríši zvierat: Keď Slovensko neverilo vlastným očiam

Naposledy sa neďaleko Bardejova narodili kravy trojičky.

Bezuché zajace
Bezuché zajace Foto: TV Markíza

Ďalšia zvieracia rarita na Slovensku! Na farme neďaleko Bardejova sa narodili kravy trojičky, majitelia ostali poriadne prekvapení. Predsa len, takýto zjav sa len tak často nevidí. Pôrod životaschopných trojčiat teliatok evidujú na Slovensku vraj iba raz za tri až päť rokov.

Prehľad výnimočných zvieracích úkazov

Štvorrohá koza (augusta 2016)

Na prvý pohľad obyčajná ovca, no keď začnete počítať rohy, akosi to nesedí s tým, čo sme sa učili v škole. Tieto ovce majú štyri rohy. Sú vraj temperamentnejšie ako naše a tým, že majú štyri rohy, používali ich na obranu, namiesto ovčiarskeho psa. Bača v Zázrivej dokonca skúšal štvorrohého barana skrížiť s našou slovenskou ovcou a vzniklo z toho 5-rohé čudo.

Štvorrohé ovce
Štvorrohé ovce Foto: TV Markíza
 

Teliatko s tromi ušami (január 2014)

Takéto zvláštne teliatko sa narodilo pri Topoľčanoch. Tretie uchu mu narástlo v strede hlavy. Majitelia ho aj tematicky pomenovali - Uško.

Dvojhlavá korytnačka (marec 2011)

V Žiline predstavili v marci 2011 dvojhlavú päťnohú korytnačku ostrohatú. Jej zvláštnosťou je, že piata končatina vyrastá medzi hlavami a robí z nej svetový unikát. Jej majiteľ Roman Grešák jej dal meno Magdaléna.

Dvojhlavá päťnohá korytnačka
Dvojhlavá päťnohá korytnačka Foto: TASR
 

Biely sumec (január 2010)

Zoologická záhrada v Bojniciach sa v roku 2010 pýšila bielym sumcom. Nešlo však o albína, ryba obelela sama od seba. Odborník vtedy povedal, že sumec sa zrejme oškieral o akvárium a tak si zodral šupiny. Vylúčil, že by mal v ZOO taký stres, že by až od neho zbledol.

Biely sumec
Biely sumec Foto: TASR
 

Bezuché zajace (december 2009)

V okolí Trnavy to bola veľká rarita, keď majiteľ ukázal svoje zajace. Všetko mali v poriadku, len uši im chýbali. Podľa gazdu ešte nič také v živote nevidel.

 

Päťnohý pes (júl 2007)

V roku 2007 sa ním pochválila rodina Tokárovcov zo Strážskeho. Podľa nich mu jeho hendikep nerobil žiadne problémy a dokonca splodil aj sedem šteniatok.