29. 11. 2016 12:23 | BRATISLAVA/kacs

Dievčatku urobil pavúk dieru v ruke, takmer zomrelo

Malá Abbie sa bojí vrátiť domov.

Dievčatko pohrýzol jedovatý pavúk.
Dievčatko pohrýzol jedovatý pavúk. Foto: Profimedia.sk

Abbie Kinnairdovú (8) stálo kúpanie takmer život. Zo stropu na ňu totiž spadol jedovatý pavúk a svojim uhryznutím dievčaťu spôsobil škaredú ranu na ruke, ktorá ju dostala až na operačnú sálu. Ich dom medzitým zaplavili ďalšie pavúky. Dievčatko má teraz obrovský strach vrátiť sa domov, píše Daily Mail.

Abbie skončila v nemocnici.
Abbie skončila v nemocnici. Foto: Profimedia.sk
 

Dievča si prešlo hotovým peklom. Kútnik jedovatý ju uhryzol a spôsobil jej škaredú ranu, ktorá sa začala zväčšovať a mokvať. Na ruke mala najskôr červenú škvrnu, ktorá ju veľmi bolela. Rana sa čoskoro zapálila a začala černieť, dievčatko dostalo antibiotiká. Situácia sa ale ani za týždeň nezmenila, a preto ju okamžite previezli do nemocnice. Niekoľko nasledujúcich dní bolo kritických, malá Abbie skončila na infúziách a neskôr ju museli operovať. Jej stav bol vážny. "Ranu jej vyrezali a vypláchli všetko, čo bolo vo vnútri," povedala pre Daily Mail matka.

Pavúk urobil dievčatku dieru v ruke.
Pavúk urobil dievčatku dieru v ruke. Foto: Profimedia.sk
 

Medzitým našli v posteli dievčatka ďalšie dva pavúky, ktoré spôsobujú odumieranie mäsa a v krajnom prípade aj smrť. Do domu zavolali odborníka, aby ich vyhubil. Rodina zostala bývať v byte, odborník im ale odporučil, aby sa na čas odsťahovali. Prípravky na vyhubenie ich totiž nemuseli všetkých zabiť, dom bol nimi zamorený. Okrem jedovatého kútnika našli v byte aj ďalšieho nebezpečného pavúka, falošnú vdovu.

Komentáre ( 0)