27. 12. 2016 19:00 | MEXIKO/ TV Markíza

Vďaka pozvánke na internete prišli na tínedžerkinu oslavu tisícky ľudí. Skončila sa tragicky

Z oslavy sa stal absolútny fenomén, na ktorý reagovali známe osobnosti aj veľké firmy.

Vďaka pozvánke na internete prišli na tínedžerkinu oslavu tisícky ľudí. Skončila sa tragicky
Vďaka pozvánke na internete prišli na tínedžerkinu oslavu tisícky ľudí. Skončila sa tragicky

Pôvodne to mala byť milá oslava 15. narodenín. Stala sa z toho medzinárodná udalosť, na ktorú chcelo prísť vyše milióna ľudí. Na oslavu mexickej tínedžerky nakoniec zavítali tisíce hostí - aj zo zahraničia. Pompéznu akciu, o ktorej nakoniec informujú médiá z celého sveta, však zatienila tragická udalosť.

Tieto zábery vyzerajú skôr ako z vychyteného hudobného festivalu než osláv mladej Mexičanky. Ľudia reagovali na virtuálnu pozvánku jej otca, ktorá sa šírila na internete a túto príležitosť si nenechali ujsť.

Z oslavy sa stal absolútny fenomén, na ktorý reagovali známe osobnosti aj veľké firmy. Letecká spoločnosť ponúkla na cestu a 30% zľavu na letenky, niektoré hotely dokonca pobyty zdarma. Oslávenkyňa sa na pódiu cítila ako rocková hviezda.

Okrem hudobných koncertov, širokej ponuky najrôznejšieho jedla a amatérskych dostihových pretekov, boli súčasťou oslavy aj tradície, ktoré na oslave mladej Mexičanky nemohli chýbať.

„Dúfali sme, že sem prídu ľudia odvšadiaľ, z Rubinej oslavy sa stala medzinárodná udalosť. Ráno tu už boli médiá z Nemecka a robia tu rozhovory," povedal Rubiin sused Rutilio Ibarra Morales.

Bezpečnostné opatrenia boli na takomto amatérskom podujatí, na ktoré prišli tisíce ľudí, prvoradé. Pripravovali ich takmer mesiac.

„Národné bezpečnostné zložky spolupracujú s tými miestnymi, aby zaručili bezpečnosť. Snažia sa nadovšetko zabrániť akejkoľvek núdzovej situácii," povedal Jorge Gomez.

To sa však nakoniec nepodarilo. Jeden z majiteľov koní nečakane vstúpil na dráhu počas dostihov a kolízia s rozbehnutými zvieratami ho stála život.

 

 

Komentáre ( 0)