31. 03. 2017 17:40 | LONDÝN/jd

Zistite pravdu o svojej osobnosti. Prezradí ju poloha, v ktorej spíte

Podvedomé nastavenie tela počas spánku pomôže analyzovať váš charakter.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: Monkey Business Images/shutterstock.com

Psychológovia sa často spoliehajú na neverbálne prejavy, aby videli pod povrch pacientovho správania. Tie totiž vedia odhaliť oveľa viac, ako sa dá zistiť z prvého dojmu. Portál Brightside priniesol analýzu osobnosti podľa pozície, v ktorej spíte. Pozrite sa, ako ste na tom vy.

Na boku s ohnutými nohami

Ste pokojná a spoľahlivá osobnosť. Neurážate sa a neobávate sa budúcnosti. Viete sa usmievať aj vtedy, keď sa nezobudíte do dobrého dňa. Dokážete sa prispôsobiť takmer akejkoľvek zmene, ktorá vám príde do života. Žije sa vám teda ľahko a to na vás obdivuje aj okolie.

Poloha „v klbku"

Zvyknete spávať na boku v schúlenej polohe? Znamená to, že potrebujete cítiť ochranu a porozumenie. Snažíte sa uniknúť od problémov, ktorým musíte čeliť. Možno máte skrytý umelecký talent. Skúste začať maľovať, tancujte ale píšte blog.

Ak ležíte na bruchu

Vyzerá to tak, že máte líderské zručnosti. Ste impulzívny a iniciatívny a viete si upratať v osobnom a aj v profesionálnom živote. Radi plánujete dopredu a nemáte radi prekvapenia. Vaša disciplinovanosť a zodpovednosť vás predurčuje k úspechu.

Keď spíte na chrbte

Tí, ktorí spia na chrbte sú väčšinou pozitívne osobnosti, ktoré milujú život. Ak aj vy patríte do tejto kategórie, môžete byť na seba hrdí. Zbožňujete dobrú spoločnosť a viete pracovať odhodlane a systémovo. Ste úprimný a hovoríte vždy pravdu. To vypovedá o sile vášho charakteru.

Na chrbte s rukami a nohami rovno pri tele

Pravdepodobne patríte medzi tých, ktorý sa ľahko prispôsobia. Poznáte svoje životné ciele a postupne sa o ne snažíte. Ste prísny, pedantný a náročný. Najväčšie nároky však kladiete práve na seba.

S jednou zdvihnutou nohou

Pokiaľ je práve toto poloha, v ktorej spíte najčastejšie, ste nepredvídateľná osobnosť. Rýchla zmena nálad nie je pre vás nič nové. Často sa neviete rozhodnúť a vybrať si spomedzi možností, ktoré sa vám ponúkajú. V živote aj v práci vždy radšej stavíte na stabilitu, pokoj, ticho a dôkladnosť.

Ak spíte v rôznych pozíciách naraz aj pre vás máme vysvetlenie. Znamená to, že máte mnohostrannú osobnosť so skrytými stránkami. Dokonca aj vy máte niekedy problém ich rozoznať. To z vás robí zaujímavého a tajomného človeka.