04. 04. 2017 11:15 | BRATISLAVA/bh

Chcete, aby váš pes žil dlho a kvalitne? Pridajte mu do stravy tieto veci

Granule nemusia psovi dodať všetky prospešné látky.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: Shevs/shutterstock.com

Hneď ako ho prinesiete domov, viete, že to je láska na celý život. Nie nadarmo sa hovorí, že pes je najlepší priateľ človeka. Robíme všetko pre jeho blaho a staráme sa o to, aby bol šťastný. Vymýšľame spôsoby ako mu spestriť stravu a neublížiť mu. Ak chcete aby mal váš pes zdravý a dlhý život, je dôležité obohacovať mu stravu o tieto veci, píše portál DailyMail.

Kokosový olej

Ak ste milovníkom zdravej stravy, tento olej by sa mal nachádzať aj u vás doma. Má bohaté využitie v kozmetike, ale aj v kuchyni. Pokojne ho môžete pridávať aj do stravy vášho miláčika. Olej zjemní srsť, pridá lesk a obmedzí pĺznutie. Taktiež pôsobí ako prírodný repelent proti blchám a kliešťom.

Omega 3 mastné kyseliny

Ak máte pocit, že srsť vášho psa stráca lesk, pridajte do jeho stravy omega-3 mastné kyseliny. Nájdete ich v rybách, ktoré obsahujú aj zdravé tuky. Okrem krásnej srsti, bude mať silné kosti, lepší metabolizmus a bude menej pĺznuť. Ak chcete znížiť riziko srdcových ochorení, používajte lososový olej, ktorý znižuje cholesterol a zlepšuje prietok krvi.

Kolagén

Je známe, že kolagén u ľudí zlepšuje stav kostí, kĺbov a šliach. Tento istý vplyv má aj na zvieratá. Veľa psov má s nimi problémy. Či už je to spôsobené chôdzou po schodoch alebo zlou stavbou tela. Ak pridáte do jedla kolagén, môžete ho zbaviť bolesti. Nájdete ho v kapuste, v čerstvom ovocí, mrkve alebo v morčacom mäse. Všetky tieto potraviny môžete pridať do stravy vášho psa.

Bielkoviny

Vášmu psovi môžete kúpiť granule od výmyslu sveta. S rôznymi zložkami proti alergiám alebo s mäsom, ktoré má najradšej. Či sú naozaj ale také prospešné ako sa uvádza na balení, je otázne. Čoraz viac ľudí prechádza na takzvanú BARF (surovú) stravu. Tá je bohatá na bielkoviny a majiteľ presne vie, čo má pes v miske. Ak má pes dostatok bielkovín, v jeho tele nezostane miesto pre nežiaduce baktérie.

Vyhnite sa obilninám

Psi sú prirodzení mäsožravci a pridávaním obilnín do jeho stravy mu škodíte. To môže viezť až k intolerancii, črevným problémom alebo alergiám. Tie sa môžu prejaviť rôznymi spôsobmi. Napríklad svrbením, zvracaním alebo problémami s ušami.

Komentáre ( 0)