11. 04. 2017 06:00 | NEMECKO/ nt

To je nádhera! Dostaňte sa k vraku Titanicu bez toho, aby ste sa museli potopiť

Umelec má pre divákov jasný odkaz a netýka sa tragédie potopenej lode.

To je nádhera! Dostaňte sa k vraku Titanicu bez toho, aby ste sa museli potopiť
To je nádhera! Dostaňte sa k vraku Titanicu bez toho, aby ste sa museli potopiť Foto: Getty Images

Rakúsky umelec umožnil divákom potopiť sa k legendárnemu Titanicu 1,16 kilometra pod hladinu mora bez potreby jedinej vymyslenej miniatúrnej ponorky režiséra Jamesa Camerona, ktorú sme mohli vidieť v oscarovej snímke Titanic. 

Tí, ktorí si prišli pozrieť výstavu Yadegara Asisia s názvom Titanic: The Promise of Modernity v nemeckej Panometer Leipzig, sa postavili do stredu takmer 31 metrov vysokej a 360 stupňovej napodobeniny potopenej lode. Tú si mohli prezrieť detail po detaile vďaka masívnym obrazovkám a komplexnému projekčnému systému.

Yadegar Asisi
Yadegar Asisi
 

Umelec tvrdí, že ak niekto očakáva oživenie obrazu z Cameronovho filmu, bude sklamaný. "Každý má v hlave obrázok Titanicu a ja mám tiež vlastnú interpretáciu. V tejto výstave nehovorím o potopení lode v roku 1912, nič o samotnej tragédii. Môj Titanic má byť obrazom arogancie človeka, ktorý sa vždy snaží ovládnuť prírodu a nakoniec zlyhá," povedal Asisi pre Mitteldeutche Zeitung.

Asisi sa preslávil aj panoramatickými projektmi Berlínskeho múru, pohľadom na Himaláje zo základného tábora, zábavy v Ríme v roku 312 či povodia Amazonky.

Vystavoval už v Berlíne, Drážďanoch či vo francúzskom Rouen.

Zdroj: YouTube/ asisi

Komentáre ( 0)