17. 04. 2017 07:00 | BRATISLAVA/DAILY MAIL, ROCK

Uč sa, inak pôjdeš k lopate! Iba 17-ročný milionár je dôkazom, že to nie je pravda

Benov život však má zatiaľ jedno veľké obmedzenie.

Ben Pasternak.
Ben Pasternak. Foto: Zdroj:Ben Pasternak/Twitter

Ben Pasternak pôvodom zo Sydney, má iba 17 rokov a už od 15-rokov býva v New Yorku v apartmáne, ktorý stojí skromných 4 700 eur mesačne. Iba za bežný účes u kaderníka platí 120 eur, má totiž vysoké nároky. Zo strednej školy ho vyhodili už dávno a jeho majetok sa dnes odhaduje na 15 miliónov eur.

Benov príbeh sa začal v 15 rokoch, keď vymyslel mobilnú aplikáciu, ktorá od investorov získala až dva milióny dolárov na rozbeh. Recept na úspech je podľa neho jednoduchý.

Verí, že za jeho úspechom je to, že vymýšľa aplikácie pre svojich rovesníkov, na ktorých, podľa neho, moderné sociálne siete nemyslia a nezohľadňujú ich potreby. Podľa Bena je veľkým problémom, že všetky súčasné aplikácie pre mladých, vytvárajú dospelí. Napísal Daily Mail.

Zdroj: Ben Pasternak/Twitter

Ben a jeho partner vytvárajú app-ky hlavne pre seba a sú tvorcami a zároveň i koncovými užívateľmi svojich produktov, preto sú podľa neho úspešní.

Tento jeho názor vystihuje aj plagát, ktorý má vo svojom newyorskom apartmáne zavesený na stene. Je na ňom raper Kanye West a nad jeho podobizňou je napísaný výrok: „Počúvaj deti, kámo!"

Doteraz vytvoril už tri úspešné appky aj so svojim 18-ročným obchodným partnerom Isaiahom Turnerom. V jeho prípade sa dá hovoriť o talente i zdedenom nadaní.

Svoju prvú počítačovú hru vymyslel už ako 14-ročný a podľa jeho blízkych, nos na dobrý obchod zdedil po svojom dedovi, ktorý je obchodníkom s nehnuteľnosťami a má majetok za približne 260 miliónov eur. Benov pradedo, ktorý mal ukrajinský pôvod, vymyslel zas populárne sušienky.

Ben si teraz užíva život, kupuje si tenisky, strihá sa ako Justin Bieber a odmieta si urobiť vodičák. Tvrdí, že o pár rokov sa na autá budeme pozerať ako na parné lokomotívy .

Benov život však má zatiaľ jedno veľké obmedzenie. Vzhľadom na to, že ešte nie je plnoletý, všetky zmluvy za neho podpisujú jeho rodičia.

Na videu si užíva let vrtuľníkom:

Komentáre ( 0)