05. 09. 2017 10:00 | PR článok

Vo vile či v drevenici, šetriť na energiách môže každý

Viete, aké kuriózne veci sa vám môžu stať, keď dennodenne v rámci svojej profesie navštevujete slovenské domácnosti?

Ilustračná snímka
Ilustračná snímka Foto: Innogy

Naši innogy Experti denne cestujú po celom Slovensku a navštevujú naozaj najrôznejšie domácnosti, aby ľuďom poradili, ako ušetriť na energiách. Poznajú takmer každú dedinu, každé mesto, boli už aj v najvyšších panelákoch, ale aj v päťstoročnom domčeku, radili manažérovi v hypermodernej vile s výhľadom na mesto, aj mnohodetnej rodine v dedine na konci sveta. A ako už býva zvykom, kto sa stretáva s ľuďmi, zažíva množstvo zvláštnych a niekedy naozaj bizarných situácií. Tu je zopár z nich, tak ako nám ich sprostredkovala naša innogy Expertka.

Z extrému do extrému

Eva, innogy Expertka, ktorá má na starosti Martin a okolie, si vedie zaujímavý „denníček“, ktorý obsahuje rôzne kuriozity. Podľa jej záznamov ju práca innogy Experta zaviedla najvyššie do nadmorskej výšky vyše 550 m n. m., keď išla pomôcť znížiť náklady na kúrenie a ohrev vody istému chatárovi v Jasenskej doline.

A s chatou sa jej spája aj ďalšia príhoda. Keď si s klientom telefonicky potvrdzovala stretnutie, povedal jej, že ju čaká na chate. Očakávala skromnú dreveničku či malú chatku s vínnou pivnicou, no na mieste našla milého „chalupára“ čakať v exkluzívnej vile s dvoma bazénmi, malým wellness, vlastnou posilňovňou a garážou pre štyri autá.

Človek by si povedal, že moderné bývanie už nedáva veľký priestor na úsporu energií, veď má všetky moderné technológie. No Eva tejto „chatke“ naordinovala úsporné inovácie ako LED žiarovky, súpravu úsporných zásuviek, úsporné sprchové hlavice do všetkých kúpeľní a zónovú reguláciu vykurovania, ktoré majiteľovi ušetria stovky eur.

A ešte jedna pikoška z Evinho denníčka, najstaršia nehnuteľnosť, v ktorej Eva robila energetický audit a radila, ako znížiť náklady na energie, bol domček v Blatnici z roku 1523. Presne opačný extrém oproti predošlej domácnosti, ale aj v historickom objekte sa uplatnili úsporný elektrický ohrievač vody, LED žiarovky, úsporná sprchová hlavica a v záujme bezpečnosti aj požiarny a CO alarm.

40 000-krát vitajte

Innogy Experti už absolvovali po celom Slovensku viac ako 40-tisíc návštev, a to vrátane tých vyššie spomenutých. Tieto extrémne a kuriózne prípady dokazujú, že naozaj nezáleží na tom, kde a ako bývate, innogy Expert nájde priestor na pohodlné šetrenie energií aj u vás doma. Stačí si ho pozvať na bezplatnú návštevu. A nemusíte ani chystať pohostenie.

Ilustračná snímka
Foto: Innogy
 

Ilustračná snímka
Foto: Innogy
 

Komentáre ( 0)