15. 01. 2018 06:00 | LAS VEGAS/TV Markíza

Novinky na otváranie vína, meranie alkoholu či ideálny čas počatia: Tu sú hity z Las Vegas

Na veľtrhu predstavili aj prídavok k smartfónu, ktorý zisťuje stav pokožky.

Technologický veľtrh v Las Vegas priniesol opäť niekoľko prevratných noviniek.
Technologický veľtrh v Las Vegas priniesol opäť niekoľko prevratných noviniek. Foto: TVNOVINY.sk

Nielen novinky technologických gigantov, ale aj užitočné a bizarné drobnosti. Technologický veľtrh v Las Vegas priniesol opäť niekoľko prevratných noviniek. Vychytávky sa zameriavajú už aj na také bežné činnosti ako otváranie vína.

Roboty, autonómne autá či gigantické televízory sú len zlomok toho, čo sa dalo tento týždeň vo Vegas vidieť. Zaujali aj rôzne bizarnosti - napríklad - sonda, ktorá pomáha pri príprave steakov. Zapichnete ju rovno do mäsa a ona počas pečenia meria jeho teplotu. - no ale také teplomery existujú už dávno, možno ich kúpiť v domácich potrebách. Akurát, že nie sú digitálne.

„Upozorní nás kedy vybrať mäso von, aby bolo presne také, ako ho mám rád," povedal IT odborník Ondrej Macko.

Ďalšou z radu noviniek do kuchyne je špeciálny otvárač na víno, ktorý fľašu dokáže otvoriť a zároveň neotvoriť. Nastoknete ho na hrdlo zatvorenej fľaše, nalejete si z nej a znova ho zložíte. „A fľaša je zatvorená. To znamená, že nedochádza k nejakej oxidácii vína," vysvetlil Macko.

Okrem zábavných noviniek priniesol veľtrh aj množstvo užitočných, najmä zdravotníckych pomôcok. Prístroj ktorý zisťuje ideálny čas počatia, mobilné EKG či prídavok k smartfónu, ktorý zisťuje stav pokožky.

„Toto je detail vašej kože, ktorú aplikácia analyzuje. A potom vám sama povie, či je v poriadku a ako by ste ju mohli zlepšiť," opísala žena.

Vo Vegas predstavili aj novinky v oblasti merania prítomnosti alkoholu v krvi. V budúcnosti by sa mohlo merať cez mobilnú aplikáciu, alebo niečím, čo pripomína hodinky.

 

Komentáre ( 0)