28. 01. 2018 08:59 , článok bol aktualizovaný 28. 01. 2018 14:30 | CYPRUS/zg

FOTO: Dovolenkový raj zasiahla nádielka snehu

Polícia musela uzatvoriť niekoľko ciest.

Pohľad na zasnežený kopec na horách Troodos.
Pohľad na zasnežený kopec na horách Troodos. Foto: Profimedia.sk

Počasie si túto zimu poriadne zahráva. Európu sužujú rôzne orkány, na ktoré v našich končinách nie sme zvyknutí a snehová nádielka padá tam, kde by to málokto čakal. Najskôr to bola Sahara, teraz Perinbaba úradovala na Cypre, kde to vyzerá ako v Alpách.

Dovolenkový raj ľudia skôr poznajú predovšetkým s plážami a slnečným počasím, ale v zime nie je pre ostrov vo východnej časti Stredozemného mora neobvyklý sneh.

Sneh na Cypre.
Sneh na Cypre. Foto: Profimedia.sk
 

A to predovšetkým v horských oblastiach. Mnohých ľudí na sociálnej sieti prekvapili zábery z 25. januára, kedy bolo pohorie Troodos celé pod snehom.

Zdroj: Facebook/Sever Weather Europe

Polícia dokonca uzatvorila niektoré cesty a vyzvala vodičov, aby boli opatrní a dávali pozor na poľadovicu. "Jazdite opatrne, mať zapnuté svetlá je nevyhnuté a dodržujte dostatočnú vzdialenosť pred ďalšími vodičmi," varovali cez médiá.

Snehuliak na Cypre.
Snehuliak na Cypre. Foto: Profimedia.sk
 

Zima je na Cypre krátka a podmienky pre kvalitné lyžovanie sú vo výške okolo 1 900 metrov nad morom. Zimné počasie je na ostrove od januára do začiatku marca. Na svahoch najvyššieho vrcholu Chionistra sa môžete zviesť na štyroch zjazdovkách s božskými názvami Hera, Zeus, Hermes a Afrodita, píše tn.cz.

Komentáre ( 0)