08. 03. 2018 16:20 | JAKARTA/pg

VIDEO: Indonézska zoologická záhrada čelí kritike pre fajčiaceho orangutana

Aktivistka Marison Guciano nakrútila záznam priamo v priestoroch zoo, na ktorom mladý muž do ohrady s opicou odhodil zapálenú cigaretu.

Orangutan nemal s cigaretou problém.
Orangutan nemal s cigaretou problém. Foto: TASR/AP Photo

Indonézska zoologická záhrada sa ocitla pod paľbou kritiky aktivistov po tom, čo sa na internete objavilo video fajčiaceho orangutana.

Aktivistka Marison Guciano nakrútila záznam priamo v priestoroch zoo, na ktorom mladý muž do ohrady s opicou odhodil zapálenú cigaretu. Zviera ju po chvíľke zodvihlo a bez problémov si ju vložilo do úst a potiahlo.

Podľa Gucianovej je to, že orangutan vôbec vedel, ako s cigaretou manipulovať dôkazom, že personál Bandungskej zoologickej záhrady nachádzajúcej sa približne 120 kilometrov juhozápadne od hlavného mesta Jakarty, nedbá na dohľad nad zvieratami, napísal Telegraph.

Aktivistka uviedla, že spomínaný návštevník, ktorý cigaretu odhodil, spáchal zločin, no zodpovedná je práve zoo v súkromnom vlastníctve. Zanedbáva totiž dozor a zaostáva aj v informovaní návštevníkov, ako sa v jej priestoroch správať.

O praktikách zoologickej záhrady sa už v minulosti písalo. V roku 2016 ju napríklad dočasne zatvorili po smrti slona, na ktorého tele objavili modriny. 

 

Komentáre ( 0)