02. 07. 2018 14:10 | PERTH/kc

VIDEO: Žena urobila obrovskú chybu a skončila vo vode medzi žralokmi

Vody pri pobreží Západnej Austrálie sú plné žralokov a krokodílov.

Žralok sa pri krmení žene zahryzol do ruky a stiahol ju do vody.
Žralok sa pri krmení žene zahryzol do ruky a stiahol ju do vody. Foto: reprofoto: YouTube/7 News

Kŕmiť žraloka priamo z ruky nie je najlepší nápad. Teraz už to vie aj mladá Austrálčanka, ktorá pri tom takmer prišla o prst. Stalo sa to počas výletu v Dugongskom zálive na severe Západnej Austrálie. Píše o tom austrálsky portál News.

Melissa Brunningová (34) bola spolu s priateľmi na vysnívanej dvojtýždňovej dovolenke, počas ktorej sa plavili pozdĺž pobrežia Západnej Austrálie. Rozhodli sa vyskúšať aj v týchto končinách obľúbenú zábavku - kŕmenie žralokov. Všetko prebiehalo podľa plánu a ich loď bola zrazu obklopená morskými predátormi.

Melissa však na rozdiel od ostatných - nevediac, aké riziko podstupuje - kŕmila žraloka priamo z ruky. Zviera ju v zlomku sekundy schmatlo za prst a stiahlo do vody. Po chvíli však vystrašenú Austrálčanku pustil a priatelia jej pomohli dostať sa späť na palubu jachty.

Ako žena priznala v rozhovore pre News, v prvom momente si myslela, že prišla o celý prst. Mala šťastie, že išlo o žraloka fúzatého, ktorý nie je až taký agresívny a zrejme sa zľakol viac ako ona.

Prst nakoniec zostal takmer celý, bol iba zlomený. Melissa sa poučila a uvedomila si, že to bola iba jej chyba a zbytočný risk. Okrem rôznych druhov žralokov sa v týchto vodách vyskytuje aj krokodíl morský.

Komentáre ( 0)