02. 08. 2018 14:25 | LONDÝN/jh

Víťazný tiket na takmer 58 miliónov libier im pred očami roztrhali na polovicu

Toto nedorozumenie sa však vysvetlilo a britskí manželia výhru získali.

Britskí manželia vyhrali jackpot vo výške 58 miliónov libier
Britskí manželia vyhrali jackpot vo výške 58 miliónov libier Foto: The National Lottery

Vo Veľkej Británii padol jackpot v hre EuroMilióny vo výške takmer 58 miliónov libier (65 miliónov eur). Víťazi však takmer o rozprávkové peniaze prišli. Tiket im totiž roztrhali na polovicu a zahodili do koša, uviedol Daily Mail.

Manželia Fred (67) a Lesley (57) Higginsovci mali obrovské šťastie. Čísla 3, 8, 26, 33, 45 a dve šťastné čísla 7 a 10 im priniesli bohatstvo. Pracovník v predajni však nesprávne vyhodnotil tiket, dvojici povedal, že nič nevyhrali, roztrhal ho a zahodil do koša.

Terminál, cez ktorý lístok prešiel, ale ukázal opak. Roztrhaný lístok si vzali a skontaktovali sa so stávkovou spoločnosťou Camelot. Doma si skontrolovali čísla a všetko sedelo. Zle si pozreli iba výhernú čiastku. Mysleli si, že jackpot je 5,7 milióna libier.

Stávková spoločnosť musela prípad roztrhnutého tiketu vyšetriť. Nakoniec vyhodnotila manželov Higginsovcov ako výhercov.

Manželia, ktorí sú spolu už 35 rokov, majú plány, čo s peniazmi urobia. Chcú si kúpiť kabriolet značky Audi a precestovať Indiu, Čínu a navštíviť tiež Barbados.

Komentáre ( 0)