26. 10. 2018 13:33 | BRATISLAVA/kc

Kráľ youtuberov príde o svoj trón, na čele sa držal dlhých päť rokov

Preslávil sa najmä komentovaním hrania videohier.

Najsledovanejší youtuber PewDiePie.
Najsledovanejší youtuber PewDiePie. Foto: reprofoto: YouTube/PewDiePie

Kráľ youtube kanálov Švéd Felix Kjellberg známy ako „PewDiePie" už tento víkend príde o prvenstvo v počte odoberateľov na najznámejšej videoplatforme sveta. Na čelo najsledovanejších youtube kanálov sa nezadržateľne prediera bollywoodský hudobné vydavateľstvo T-Series, ktorý je vo svojej oblasti najväčšou firmou v Indii.

Všetko nasvedčuje tomu, že známeho youtubera vystrieda na čele už túto sobotu. Kjellbergov kanál bol najsledovanejší od roku 2013 a udržal sa na vrchole uplynulých päť rokov. Preslávil sa najmä komentovaním hrania videohier.


Zatiaľ čo PewDiePie za posledný rok získal takmer 10 miliónov odoberateľov, indickému kanálu pribudlo až 40 miliónov fanúšikov. Švéd mal v piatok okolo obeda približne 67 350 000 odoberateľov a T-series o zhruba 130-tisíc menej. Indická firma produkuje hudbu pre najväčšie bollywoodske filmy aj pre indické hudobné hviezdy.

Fakt, že švédskeho youtubera prekoná práve indický kanál, nie je vôbec prekvapivý. India sa na internete stáva dominantnou silou. Prístup na internet má v druhej najľudnatejšej krajine sveta už 500-miliónov ľudí a toto číslo veľmi rýchlo rastie.


Komentáre ( 0)