27. 10. 2018 07:00 | LONDÝN/TASR

Toto sú TOP destinácie na budúci rok. Jedna sa nachádza iba 400 km od Bratislavy

A žije v ňom početná slovenská menšina.

Nedotknutá pláž na Srí Lanke.
Nedotknutá pláž na Srí Lanke. Foto: Anton Gvozdikov/shutterstock.com

Srí Lanka dominuje aktuálnemu zoznamu desiatich najlákavejších turistických destinácií pre rok 2019, ktorý zverejnila spoločnosť Lonely Planet, najväčší vydavateľ príručiek pre cestovateľov. Na druhom mieste tohto rebríčka sa umiestnilo Nemecko a prvú trojicu uzatvára Zimbabwe.

Nemecko sa na druhom mieste umiestnilo čiastočne aj vďaka podujatiam, ktoré v nadchádzajúcom roku budú sprevádzať 100. výročie založenia nemeckej umeleckej školy Bauhaus, ako aj 30. výročie pádu Berlínskeho múru, uviedla agentúra DPA.

Srbské mesto Novi Sad, ktoré je sídlom Autonómnej pokrajiny Vojvodiny.
Srbské mesto Novi Sad, ktoré je sídlom Autonómnej pokrajiny Vojvodiny. Foto: Slobodan Kunevski/shutterstock.com
 

Za africkým Zimbabwe nasledujú Panama, Kirgizsko, Jordánsko, Indonézia, Bielorusko, Svätý Tomáš a Princov ostrov a Belize.

Mestá roku 2019

Lonely Planet zverejnila v týchto dňoch aj zoznam desiatich najlepších miest na návštevu turistami v roku 2019. Tomuto rebríčku dominuje dánska metropola Kodaň, za ňou nasleduje čínske mesto Šen-čen, považované za akési čínske Silicon Valley, a prvú trojicu uzatvára druhé najväčšie srbské mesto Nový Sad.

Ulička v historickom centre Zadaru.
Ulička v historickom centre Zadaru. Foto: DeymosHR/shutterstock.com
 

V rebríčku sa ďalej umiestnili americké Miami, nepálske hlavné mesto Káthmandu, mexická metropola Mexiko, senegalský Dakar, americký Seattle, chorvátsky Zadar a marocký Meknes. 

 

Komentáre ( 0)