18. 11. 2018 19:46 , článok bol aktualizovaný 18. 11. 2018 19:33 | ULANBÁTAR/TV Markíza

Verný až za hrob: Príbeh oddaného psa chytil za srdce milióny ľudí

Zvieratá si dokážu so svojimi majiteľmi vytvárať extrémne putá.

Na svoju majiteľku čaká už takmer tri mesiace.
Na svoju majiteľku čaká už takmer tri mesiace. Foto: TV Markíza

Na svoju majiteľku čaká už takmer tri mesiace. Príbeh z Mongolska chytil za srdce milióny ľudí na celom svete. Potvrdzuje staré známe, že pes je najlepší priateľ človeka.

Viac ako 80 dní sedí na jednom mieste a čaká. Myslí si, že jeho majiteľka sa vráti. Tú ale koncom augusta zrazilo auto. Neprežila, no on na miesto nehody stále chodí a dúfa.


Zvieratá si dokážu so svojimi majiteľmi vytvárať extrémne putá. Takéto spojenie medzi psom a majiteľom, vie byť ale aj bolestivé. Tak ako človek, aj štvornohý miláčik dokáže smútiť. Potvrdil to aj veterinár. Miroslav Faga pozná prípady, keď pes napríklad ostával na hrobe majiteľa, nechcel prijímať potravu ani piť a nakoniec odišiel.

Ako je to ale s inými druhmi zvierat? Zisťovali sme v najstaršej zoologickej záhrade u nás. Ošetrovateľov poznajú najmä preto, že im nosia potravu.

„Ak by nastúpil na daný úsek nový ošetrovateľ, tak by si na neho museli postupne privykať. Zvieratá takéto zmeny nemajú radi," vysvetlila Simona Kubičková, hovorkyňa ZOO Bojnice.

Hovoriť o citoch sa v takomto prípade asi nedá. Aj lev môže mať rád ošetrovateľa, ale inak, ako domáce zviera.

Väčšina zvierat žije v skupinách a v prípade, že sa ocitnú v domácnosti, ich rodinou sa stávajú ľudia. Sú ale prípady, kde by ste priateľstvo medzi zvieraťom a človekom nečakali. Vo voľnej prírode sa to skúšať neoplatí.

 

Komentáre ( 0)