15. 12. 2018 20:23 | PIEŠŤANY/TV Markíza/TASR

V Piešťanoch mali Krampus - pochod čertov. Ukážeme vám, ako to tam vyzeralo

Bolo tam toľko ľudí, ako na futbalovom zápase.

Pochod čertov v Piešťanoch.
Pochod čertov v Piešťanoch. Foto: TV Markíza

Rozčertili svetoznáme kúpeľné mesto tak, že mnohí ľudia spísali proti ním petíciu, lebo ich považujú za urážku kresťanských sviatkov. Do mesta aj tak prišli.

V Piešťanoch mali Krampus - pochod čertov. Bolo tam toľko ľudí, ako na futbalovom zápase. Ukážeme vám, ako to tam vyzeralo.

 

V sprievode sa predstavilo 150 krampusov.

Ide o jediný pochod čertov na slovenskom území. Oproti predchádzajúcemu roku sa počet krampusov zvýšil približne na 150 masiek. "Väčšina z nich k nám prišla z Rakúska, keď sa prezentovalo sedem rakúskych skupín, čo predstavuje 100 čertov, zvyšní boli zo Slovenska a Čiech. Po samotnom pochode nasledovala afterparty, na ktorej vystúpili Peter Nagy a skupina Indigo a kde sa návštevníci mohli fotiť s čertmi," informoval organizátor podujatia Ján Románek.

Pri prvom ročníku sa podujatie stretlo s rozporuplnými reakciami. Tento rok sa situácia opakuje a vznikla petícia proti pochodu aj proti jeho organizovaniu. Nové vedenie mesta chce s organizátormi spolupracovať a podujatie by sa malo stať novou tradíciou kúpeľného mesta v predsviatočnom období. "Rozhodli sme sa podujatie zopakovať, lebo prvý ročník bol úspešný a priviedol do Piešťan množstvo návštevníkov. Zmenil sa aj pohľad mesta na podujatie, ktorý bol minulý rok vyhrotený. Keď prichádzate s niečím novým, ľudia k tomu pristupujú s obavami. Tie sa nenaplnili a aj mesto sa na to pozerá úplne ináč. Je tu cítiť spoluprácu a mesto Piešťany sa stalo spoluorganizátorom podujatia," uviedol Románek.

Komentáre ( 0)