26. 12. 2018 16:00 | DONOVALY/TASR

Otužilci opäť v slovenských ľadových vodách. Najmladšou bola 10-ročná žiačka

Desiatky z nich odplávali 19. ročník Ľadových hier.

 Ľadové hry vo vodnej nádrži v obci Motyčky
Ľadové hry vo vodnej nádrži v obci Motyčky Foto: TASR

Na Motyčkách pod Donovalmi sa do ľadovej vody vnorili desiatky otužilcov. Vo vodnej nádrži tak odplávali v poradí 19. ročník Ľadových hier, ktoré sa už tradične konajú na sviatok sv. Štefana.

Predseda občianskeho združenia Slovenské ľadové medvede Banská Bystrica - Zvolen Milan Lichý, ktoré podujatie organizuje, uviedol, že vo vodnej nádrži si v tento sviatočný deň zaplávalo približne 50 účastníkov.

"Dnes je fajn počasie, sniežik poletuje, je okolo nuly, voda má okolo štyroch stupňov, čiže je v kategórii ľadovej vody," priblížil atmosféru počas podujatia Lichý. Jeho súčasťou bol aj krst novej knihy s názvom Čarovné vody Slovenska. Krstilo sa symbolicky, ľadom a snehom.

 Ľadové hry vo vodnej nádrži v obci Motyčky
Ľadové hry vo vodnej nádrži v obci Motyčky Foto: TASR
 

Štefanské otužilecké kúpanie okúsilo 107 plavcov

Stosedem ľudí vo vode a okolo päťsto na brehu - to bol v stredu po 14. hodine obraz 27. ročníka Štefanského kúpania otužilcov vo Váhu v Piešťanoch. Pri teplote vody 1,5 stupňa sa okúpalo 14 žien a 93 mužov. Najmladšou bola desaťročná žiačka z Trnavy-Modranky, najstarším 78-ročný Piešťanec Jozef Klieštenec.

Otužilci si tradične pred vstupom do vody zaspievali otužileckú hymnu a rozcvičili sa. "Preplávali v priemere 200 metrov, k druhému brehu Váhu a späť, vo vode pobudli okolo pätnásť minút, maximum je dvadsať," povedal organizátor akcie Martin Valo. Tohtoročný počet otužilcov bol, ako uviedol, jeden z najvyšších v histórii podujatia.

Teplota vody bola podľa jeho slov veľmi vyhovujúca, rozpätie od štyroch stupňov do nula stupňov je podľa jeho slov považovaných "za prvú výkonnostnú triedu".

 Ľadové hry vo vodnej nádrži v obci Motyčky
Ľadové hry vo vodnej nádrži v obci Motyčky Foto: TASR
 

Komentáre ( 0)