11. 04. 2019 06:00 | JAKARTA/jh

Fantastická premena: Keď mal 10 rokov, vážil takmer 200 kíl. Schudol na polovicu

Zrejme najťažšie dieťa na svete je už minulosťou.

Arya Permana vážil takmer 200 kilogramov
Arya Permana vážil takmer 200 kilogramov Foto: Profimedia/tvnoviny.sk

Indonézsky chlapec sa stal inšpiráciou pre mnohých ľudí, ktorí trpia obezitou. Arya Permana (13) bol kedysi zrejme najťažším dieťaťom na svete. Keď mal 10 rokov, vážil neuveriteľných 192 kilogramov. Dnes ale vyzerá úplne inak.

Tínedžerovi sa zmenil život. Kedysi sa ledva hýbal, nechodil do školy a neustále niečo jedol. Dnes hrá bedminton, futbal a zdravo sa stravuje. Stále je síce väčší ako jeho rovesníci, ale už nie je problém zohnať mu oblečenie.

Arya Permana schudol vyše 100 kilogramov
Arya Permana schudol vyše 100 kilogramov Foto: Profimedia
 

Arya schudol až 106 kilogramov, viac ako polovicu svojej pôvodnej váhy. Jeho život bol v ohrození a rodičia museli konať. Zrejme ako najmladší človek na svete podstúpil operáciu, pri ktorej mu zmenšili žalúdok (bariatrická operácia). Po nej musel dodržovať prísnu diétu a namiesto sladkých nápojov a smažených jedál prešiel na zeleninu, ovocie a ryby. Dnes váži 85,8 kilogramov, uviedol Daily Mail.

Chlapec sa chce teraz zbaviť zbytočnej prevísajúcej kože. To bude chcieť ďalšiu operáciu, na ktorú teraz rodina šetrí peniaze.

Arya sa už po operácii žalúdka nemôže viac prejedať. Ak zje viac, ako by mal, jedlo automaticky vyvráti. Chlapec je teraz oveľa šťastnejší, chodí do školy, má nových kamarátov, s ktorými sa môže hrať rôzne hry. Už nikdy viac nechce byť tučný, chce sa stať futbalistom.


Komentáre ( 0)