21. 05. 2019 06:00 | NELSPRUIT/kc

Nerovný súboj s prekvapivým víťazom. Jazvec ukázal leopardovi, kto je pán lesa

Predátor sa k nemu priblížil na vzdialenosť 10 cm a v tom sa jazvec otočil a zrejme zažil najväčšie prekvapenie svojho života.

Mediar svetlochrbtý naháňa geparda.
Mediar svetlochrbtý naháňa geparda. Foto: reprofoto: YouTube/Kruger Sightings

Spozorovať leoparda v divokej prírode patrí medzi najžiadanejšie zážitky. Tieto šelmy patria medzi najväčšie atrakcie Krugerovho národného parku v Južnej Afrike a málokomu sa podarí stretnúť ich. V prípade, že sa objaví informácia o ich spozorovaní, levy, slony či hrochy idú bokom. Svoje o tom vie aj turistická sprievodkyňa Sahara Wufsohnová, ktorej sa pošťastilo ukázať leoparda skupine návštevníkov.

Keď prišli na miesto, zbadali krásnu leopardicu. Šelma sa práve zakrádala ku svojej budúcej koristi, ktorou sa malo stať mláďa jazveca (mediar svetlochrbtý). Predátor sa k nemu priblížil na vzdialenosť 10 cm a v tom sa jazvec otočil a zrejme zažil najväčšie prekvapenie svojho života.


Leopard sa doň pustil s veľkou dávkou agresivity, no oveľa menší mediar sa statočne bránil. Keď už to vyzeralo, že sa šelma dočká svojej večere, na scéne sa objavila rozzúrená jazvečica. Skočila na prekvapeného leoparda a odhodila ho od svojho mláďaťa. Predátor si radšej nechal zájsť chuť a dal sa na útek.

„Mala som obrovské šťastie. Už iba stretnúť jedno z týchto zvierat zvlášť je veľká rarita. Ich vzájomný súboj je pre mňa najväčší zážitok, odkedy pracujem v parku," uviedla sprievodkyňa Sahara Wulfsohnová.

Mediar je na svoju veľkosť veľmi silné a agresívne zviera. Boli zaznamenané aj prípady, keď napadli ľudí alebo automobily.

Komentáre ( 0)