22. 07. 2019 10:54 | KRASNOJARSK/rd

Šteniatko prešlo 200 kilometrov v ruskej tajge, aby sa vrátilo späť k majiteľom

Našli ho po dva a pol dni.

Maru.
Maru. Foto: Reprofoto: YouTube/The Siberian Times

Nevšedný zvierací príbeh o oddanosti zvieraťa k pánovi. Keď sa majiteľ psíka menom Maru rozhodol zviera poslať Transsibírskou magistrálou naspäť do chovnej stanice, kde sa narodilo, Maru z vlaku ušla. Píše Siberian Times.

Majiteľka chovnej stanice v ruskom Novosibirsku Alla Morozovová predala psa páru z Krasnojarska, keď mal pes päť mesiacov.

Po pol roku však majiteľka zavolala do stanice so žiadosťou, či by Maru mohla vrátiť, keďže zistila, že je alergická na zvieratá.

„Zakaždým, keď majitelia zistia, že už zviera nechcú, ma musia o tom informovať. Je to tak stanovené," hovorí Alla Morozovová.

Po dohode tak psa poslali vlakom do Novosibirsku s tým, že personál vo vlaku dohliadne na netradičného cestujúceho. Po asi 200 kilometroch vlak zastavil na malej stanici blízko mesta Ačinsk.

Keď vlak zastal, Maru zoskočila na nástupište, odkiaľ si to počas noci nasmerovala rovno do tajgy. Personál kričal na zviera, toho však nebolo. Zavolali preto majiteľom, že pes sa stratil.

Tí následne kontaktovali Morozovovú. Anna ich požiadala, aby šli do Ačinsku a Maru pohľadali. Dvojica to odmietla.


Zdroj: YouTube/The Siberian Times

Akoby zázrakom sa Maru našla po dva a pol dni. Nachádzala sa v Krasnojarsku v priemyselnej zóne, v bydlisku svojich pánov.

„Psík mal panický strach, bol vystrašený, zrejme ho vydesil hluk. Priviedli ho majitelia, potom zmizli. Je až zázrak, že ho nenapadol medveď alebo vlk," hovorí majiteľka chovnej stanice.

Predpokladá sa, že Maru sa pohybovala popri železničnej trati až na miesto, kde ju našli veľmi vyčerpanú a so zlomenými labkami. Zrejme sa tak stalo po páde zo železničného násypu.

Alla Morozovová sa domnieva, že hľadala svoj domov. „Nešla do Novosibirsku, chcela sa vrátiť tam, kde žila. Je až neuveriteľné, že sa vydala správnou cestou. Geograficky nemala vôbec žiadne body, podľa ktorých by sa mohla orientovať. V meste ju púšťali len na dvor, nikde inde," tvrdí.

Psík je už momentálne v chovnej stanici v Novosibirsku, kde sa nachádzajú aj jej rodičia. Momentálne sa zotavuje zo zranení.

Komentáre ( 0)