22. 07. 2019 13:56 | AUSTRÁLIA/mal

Chlapec našiel odkaz vo fľaši z roku 1969. To najlepšie však prišlo až po jeho prečítaní

Autora vypátrali austrálské médiá.

List z roku 1969.
List z roku 1969. Foto: reprofoto/Reuters

Rybačka otca so synom na juhu Austrálie sa skončila nečakaným úlovkom. Deväťročný Jyah si na pláži všimol niečo, čo okamžite upútalo jeho pozornosť. V piesku ležala sklenená fľaša s papierom vo vnútri.

Po rozvinutí starého, ale takmer nepoškodeného listu, boli obaja prekvapení. Odkaz sa v mori plavil polstoročie. V pravom hornom rohu autor napísal dátum 17. november 1969.

Na papieri s logom lodnej spoločnosti bolo tlačeným písmom napísaná správa: „Volám sa Paul Gilmore, mám 13 rokov. Som z Anglicka a cestujem do Melbourne v Austrálii. Som na lodi T.V. Fairstar, Sitmar line. Sme tisíc míľ od mesta Fremantle v západnej Austrálii. Prosím, odpíš," končí sa list s priloženou adresou.

Malý chlapec neváhal a na list odpovedal, no na uvedenej adrese už autor správy nebýval. Austrálska televízia ABC sa preto rozhodla autora vypátrať. A podarilo sa. Zhodou náhod sa akurát plavil na výletnej lodi.

„Je to neuveriteľné, ale zároveň úžasné, že list prežil. Nikdy by som si nemyslel, že sa tak stane," povedal dnes už 63 ročný Paul.

„Každých pár dní som napísal odkaz a hodil som ho do mora. Dúfal som, že sa mi niekto niekedy ozve, ale nikdy sa tak nestalo. Až dodnes," dodal.

Pri rozhovore s médiami prisľúbil, že na list určite odpovie. Tentokrát však využije služby pošty.

 

Komentáre ( 0)