25. 07. 2019 06:00 , článok bol aktualizovaný 24. 07. 2019 16:45 | PILUA/kc

V Indii sa narodilo dieťa s tromi hlavami, doktori zostali v šoku

Aj keď dievčatko prežije operáciu, jeho vyhliadky na normálny život nie sú veľké.

Indickej žene sa narodilo dieťa s tromi hlavami.
Indickej žene sa narodilo dieťa s tromi hlavami. Foto: reprofoto: YouTube

V indickom štáte Uttarpradéš sa narodilo bábätko s tromi hlavami. V rámci Indie ide o veľkú raritu, doteraz boli podobné prípady zaznamenané prevažne v afrických štátoch.

Dievčatko prišlo na svet 11. júla a doktori sa teraz pripravujú na zložitú operáciu. Matku priviezli do nemocnice s veľkými bolesťami, pritom tehotenstvo dovtedy prebiehalo úplne normálne. Keď ho lekári zbadali, poriadne ich to prekvapilo.

Ženu neskôr previezli do inej nemocnice s lepším zdravotníckym vybavením. Dieťa musí ísť na magnetickú rezonanciu, aby doktori mohli naplánovať ďalší postup. Píše o tom portál Daily Mail.


„Ide o veľmi raritnú poruchu. Telo dieťaťa je nedostatočne vyvinuté. Najskôr pôjde na MRI aby sme mohli presne určiť jeho zdravotný sta a následne chirurgicky odstránime hlavy," uviedol primár Rajesh Thakur.

Genetická porucha, ktorou trpí dievčatko nesie odborný názov encefalocele. Je spôsobená malformáciou nervovej trubice a postihuje jedno z každých 1000 narodených detí.

Novorodenci s touto poruchou majú 55-percentnú šancu na prežitie. Dlhodobá prognóza závisí od toho, či poruchu sprevádzajú komplikácie. Približne 75 % z tých, ktorí prežijú, trpia na rôzne duševné choroby.

Znamená to, že aj keď dievčatko prežije operáciu, jeho vyhliadky na normálny život nie sú veľké.

Komentáre ( 0)