26. 07. 2019 09:49 | NEW DILÍ/rd

Zdesenie lekárov: Žene našli v žalúdku šperky a kovy v hodnote 60-tisíc eur

Celý "náklad" vážil 1,6 kilogramu.

Zdesenie lekárov: Žene našli v žalúdku šperky a kovy v hodnote 60-tisíc eur
Zdesenie lekárov: Žene našli v žalúdku šperky a kovy v hodnote 60-tisíc eur Foto: Profimedia.sk

Obrovská bezradnosť indických lekárov. Tak možno označiť to, čo našli v žalúdku istej ženy. Píše Daily Mail.

Dvadsaťšesťročná Runi Khatunová bola v čase, keď ju prijali v nemocnici v západnom Bengálsku, slabá a veľmi chudá. Vždy, keď niečo zjedla, okamžite zvracala.

Keď sa doktori rozhodli, že ju budú operovať, zostali v šoku. Z brucha jej odstránili 69 retiazok, 80 náušníc, 46 mincí, osem medailónov, 11 prsteňov do nosa, štyri kľúče, päť ozdobných prsteňov a jedny hodinky.

Šperky a kovy, ktoré vybrali zo žalúdku ženy.
Šperky a kovy, ktoré vybrali zo žalúdku ženy. Foto: Profimedia.sk
 

Hodnota všetkých predmetov presahuje 53-tisíc libier, teda v prepočte takmer 60-tisíc eur, celý "náklad" vážil podľa opindia.com 1,6 kilogramu.

Runina mama si vraj všimla, že jej doma začali miznúť takéto veci. O tom, že ich prehĺta jej dcéra, však nemala ani len potuchy.


Zdroj: YouTube/Daily Mail

Podľa lekárov šlo o predmety vyrobené najmä z medi a mosadze, našli však aj pár drahších šperkov. Doktor Siddhartha Biswas, primár chirurgického oddelenia v nemocnici v Rampurhate uviedol, že pacientka nemohla jesť žiadne jedlo.

„Vyzerala nesmierne slabá. Hodnoty albumínu a hemoglobínu mala také nízke, že operácia bola možná až po nejakom čase. Bola v takom vážnom stave, že najskôr sme do nej museli dostať päť litrov krvi. Fyzicky prijať jedlo bolo nemožné, preto sme jej podávali umelú výživu," tvrdí.

Predmety, ktoré našli v žalúdku ženy.
Predmety, ktoré našli v žalúdku ženy. Foto: Profimedia.sk
 

Až po týždni bolo možné začať s operáciou, nakoľko jej urýchlenie by pacientka nemusela prežiť. Zákrok trval asi hodinu a štvrť, aktuálne je Runi v stabilizovanom stave.

Počet podobných prípadov v Indii stúpa, prečo ľudia prehĺtajú cenné predmety zatiaľ nevedno.

Komentáre ( 0)