26. 07. 2019 14:00 | LONDÝN/rd

Psíka vzali na prechádzku v obrovskej horúčave, po zlyhaní obličiek bojuje o život

Psa údajne odviezli z parku v klimatizovanom aute, na prvý pohľad vraj nebolo vidno žiadne príznaky.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: Shutterstock.com

Smutný príbeh z Británie. Psík bojuje o život po tom, čo po prechádzke vo veľkom teple dostal úpal a následne zlyhali mu obličky. Píše Metro.

Speedyho telesná teplota dosiahla počas prechádzky až 43 stupňov Celzia, neskôr večer dostal záchvat.

Veterinári upozorňujú majiteľov domácich miláčikov, aby im venovali viac pozornosti a všímali si, ak niečo nie je s nimi v poriadku. Tohtoročný júl je totiž najteplejším v histórii krajiny.

Psa údajne odviezli z parku v klimatizovanom aute, na prvý pohľad vraj nebolo vidno žiadne príznaky. Až do večerného zlyhania pokojne oddychoval, následne s ním utekali k veterinárovi.

Zamestnanci kliniky v londýnskom Hampsteade okamžite Speedyho opatrne zásobovali studenou vodou, keďže mu značne chýbali tekutiny.

Po vyšetrení lekári zistili, že sa psovi zle zráža krv, a tak sa podujali ku krvnej transfúzii. Keď sa personál snažil o jeho schladenie v snahe zabrániť zlyhaniu dôležitých orgánov, pes utrpel šok.

Po úspešnej transfúzii ho v kritickom stave umiestnili na jednotku intenzívnej starostlivosti . Hoci sa zdalo, že sa už dostal z najhoršieho, vo štvrtok ho museli previezť do štátnej veterinárnej kliniky v dôsledku zlyhania obličiek.

Majiteľka psa Karen Pierceová uviedla, že za vzniknutú situáciu necíti žiadnu zodpovednosť. „Počas mojej cesty do zahraničia sa o neho staral človek, ktorý je platený za prechádzky so psami. V prípade takýchto horúčav nemal čo robiť vonku, keďže je veľmi citlivý na teplo. Naložili ho do dodávky s ďalšími psami, takže jeho teplota musela byť enormná," skonštatovala.

Komentáre ( 0)