06. 08. 2019 17:32 , článok bol aktualizovaný 07. 08. 2019 09:31 | LONDÝN/ŽENEVA/mm

Fotografia, na ktorej žena sedí v lietadle na sedadle bez operadla, obletela svet. Spoločnosť sa bráni

Lietadlo smerovalo z Londýna do Ženevy.

Cestujúca mala sedadlo bez operadla
Cestujúca mala sedadlo bez operadla Foto: Twitter/Matthew Harris

Fotografia, na ktorej sedí žena v lietadle na sedadle bez zadného operadla, sa okamžite stala virálnou na sociálnych sieťach. Ľudia sa rozčuľujú, ako sa niečo takéto vôbec mohlo stať. Letecká spoločnosť easyJet však upozorňuje, že pasažierka si tam sadla napriek zákazu.

V lietadle spoločnosti easyJet na trase Londýn - Ženeva bolo na palube sedadlo, ktoré nemalo opierku na chrbát. Žena si naň sadla a vznikla virálna fotografia, ktorá si začala na sociálnych sieťach žiť vlastným životom.

O pár hodín na to však easyJet vydal stanovisko, že pasažierka si na toto miesto vôbec nekúpila letenku a aj napriek zákazu si naň sadla. Pôvodne sa šírila informácia, že toto bolo jej kúpené miesto. V oboch prípadoch však žena na sedadle necestovala a presadla si inam.

"Žiadny pasažier nebol oprávnený sedieť na týchto sedadlách, ktoré sú nefunkčné a čakajú na opravu. Bezpečnosť je naša najvyššia priorita a easyJet riadi posádku lietadla striktne so všetkými bezpečnostnými opatreniami," informovala letecká spoločnosť vo svojom stanovisku. Píše spravodajský portál cnn.com .

Komentáre ( 0)