08. 08. 2019 13:57 | PHALABORWA/kc

Turisti boli svedkami úchvatného predstavenia. Lev ich prekvapil nevídanou taktikou lovu

Ešte viac bola prekvapená antilopa, ktorá útok vôbec nečakala.

Lev sa snaží uloviť antilopu.
Lev sa snaží uloviť antilopu. Foto: reprofoto: YouTube/ Krugers sightings

Návštevníci Krugerovho národného parku v Južnej Afrike mali obrovské šťastie. Skupina turistov už mala iba posledný deň na to, aby sa im podarilo stretnúť leva. Videli už nosorožce, slony, žirafy aj antilopy, no stále neboli spokojní, chceli totiž vidieť kráľa zvierat.

Už z toho boli otrávení, no nakoniec sa na nich usmialo šťastie. Priamo na ceste pred kolónou áut sa zrazu objavil veľký leví samec. Všetci okamžite vytiahli kamery a fotoaparáty a snažili sa urobiť čo najlepšie snímky. To však ešte netušili, že budú svedkami úchvatného predstavenia.


Lev si v diaľke všimol stádo antilop, ktoré prechádzalo cez cestu a vyhliadol si korisť. Samec Kuduho veľkého zaostal za zvyškom stáda a vôbec si nevšimol, že mu hrozí nebezpečenstvo.

Lev mal totiž veľkú výhodu - hluk z áut mu poskytol dokonalé krytie, vďaka čomu sa dokázal k antilope priblížiť na ideálnu vzdialenosť. Šelma zrazu vyštartovala a podarilo sa jej zachytiť zadné nohy antilopy. Po krátkom boji ju lev zvalil na zem a lov sa skončil úspechom.

Skúsený sprievodca, ktorý mal na starosti skupinu turistov, sa priznal, že pozorovať lov leva takto „ako na podnose" je veľká rarita. Lev si podľa neho bol vedomý toho, že hluk z áut dokáže zamaskovať zvuky, ktorými by mohol antilopy vyplašiť.

Komentáre ( 0)