20. 08. 2019 15:07 | ALLOA/kc

Pes zomrel 15 minút po svojom milovanom majiteľovi, ktorý prehral boj s rakovinou

Stuart naposledy vydýchol 11. augusta v kruhu svojej rodiny.

Stuart Hutchison so svojím psom.
Stuart Hutchison so svojím psom. Foto: profimedia.sk, koláž: tvnoviny.sk

Pes onkologického pacienta zomrel iba 15 minút po svojom majiteľovi. Mladý Škót Stuart Hutchison (†25) prehral boj so zákernou chorobou, ktorú mu diagnostikovali v roku 2011. Podstúpil niekoľko operácii aj chemoterapií, no choroba sa vždy vrátila. Píše o tom portál scotsman.com.

Rakovina sa z ruky rozšírila do všetkých kostí a napadla aj mozog. Stuart naposledy vydýchol 11. augusta v kruhu svojej rodiny. Spolu s manželkou, ktorú si zobral v januári tohto roka, sa starali o troch psov - párik francúzskych buldočkov a ich potomka.

Stuart Hutchison so svojím psom.
Stuart Hutchison so svojím psom. Foto: Profimedia.sk
 

Najsilnejšie puto si Stuart vytvoril s dvojročným Nerom. Bolo medzi nimi niečo špeciálne. Osud to zariadil tak, že nerozlučná dvojica odišla z tohto sveta takmer naraz. Nero pri tom vraj bol ešte ráno v deň úmrtia milovaného majiteľa úplne v poriadku. Stuarta, ktorý si želal umrieť doma obklopený najbližšími, previezli k rodičom mesiac pred tým, než naposledy vydýchol.

„Pripravovali sme sa na to, naša bolesť je však obrovská. Bol to veľký šok a spôsobilo nám to obrovskú traumu. Daniele (Stuartova manželka) má zlomené srdce. Naraz prišla o obidvoch," so slzami v očiach hovorí Stuartova matka.

Keď Stuart zomieral, Nero pri ňom nebol, nachádzal sa v jeho dome s ostanými psami. Náhoda chcela, že Daniele sa rozbili okuliare, a Stuartov otec sa ponúkol, že jej z ich domu, v inej časti mesta Alloa, prinesie náhradné. Keď tam prišiel, všimol si, že Nerovi nie je dobre. Odviezol ho k veterinárovi, ktorý zistil, že psík má poškodenú miechu. Ako sa mu to stalo, je záhada. Nero zakrátko zomrel - presne 15 minút po Stuartovi.

Komentáre ( 0)