26. 08. 2019 19:36 | PREŠOV/TV Markíza

Takéto centrum má vyrásť na Domaši. Vraj to nie je utópia

Megalománsky projekt by mal perlu východného Slovenska zmeniť na nepoznanie.

Projekt na Domaši.
Projekt na Domaši. Foto: TVNOVINY.sk

Centrum vodných športov, plávajúca promenáda a múzeum športových hrdinov. Takto by mala vyzerať vodná nádrž Veľká Domaša v budúcnosti. Ešte začiatkom roka to ale vyzeralo, že z veľkolepých plánov nič nebude.

Megalomanský projekt by mal perlu východného Slovenska zmeniť na nepoznanie. Podľa vizualizácie to bude dovolenkový raj.

Ešte v apríli to pritom vyzeralo, že tohtoročnú sezónu na Domaši ani neotvoria. Namiesto vody tu bola len vyprahnutá krajina. Znížený odtok vody a vytrvalé dažde napokon pomohli hladinu nádrže stabilizovať. Po 26 rokoch sa na Domašu vrátila aj výletná loď. Oveľa väčšou atrakciou by ale malo byť Národné centrum vodných športov, oddychu a športovej histórie.

"V rámci projektu plánujeme vybudovať nábrežnú promenádu, potom je to múzeum športových hrdinov," povedala Martina Timková z Komisie cestovného ruchu v obci Kvakovce.

Rekreanti sa budú môcť poprechádzať po vyše kilometer dlhej plávajúcej promenáde, najväčšej svojho druhu v strednej Európe.

Centrum vodných športov chcú vybudovať v zátoke v rekreačnom stredisku Dobrá. Tvorcovia štúdie sa inšpirovali podobným projektom na priehrade v českom Lipne nad Vltavou. V pláne majú aj výstavbu osemkilometrového cyklistického chodníka.

Reportáž pripravil Martin Jedinák

 

Komentáre ( 0)