30. 08. 2019 15:15 | AMSTERDAM/mal

Holanďanovi malo ostať iba pár týždňov života. Nesprávna diagnóza z neho spravila bezdomovca

Predal všetky svoje veci a presťahoval sa do hospicu.

Ron Brand.
Ron Brand. Foto: reprofoto/ENEX

Ron Brand si v poslednej dobe zažil emočný kolotoč. Po určení diagnózy sa začal zmierovať s tým, že na tomto svete pobudne už len pár týždňov. Predal všetky svoje veci, presťahoval sa do hospicu a začal riešiť pohreb. Všetko úplne zbytočne.

Celé to začalo ešte začiatkom tohto roka, keď 59-ročný Holanďan skončil v nemocnici s vážnymi problémami obličiek a pečene. Lekári mu odhadovali len tri mesiace života.

„Bol to veľký emocionálny šok. Keď mi to doktor povedal, bola tam so mnou aj tehotná dcéra a bývalá manželka," povedal pre holandskú RTL Ron.

Po diagnóze sa rozhodol vypovedať nájomnú zmluvu v dome, v ktorom býval, predal všetok nábytok a presťahoval sa do hospicu, kde chcel v pokoji dožiť.

 

Postupne sa zmieril so svojím osudom a podľa holandského portálu mal už dokonca aj vybranú hudbu na pohreb. Začiatkom augusta skončil v nemocnici s bolesťami brucha. Tam sa dozvedel, že lekári v pôvodnej diagnóze pravdepodobne pochybili.

Krvné testy ukázali, že jeho obličky sú zdravé. Smútok vystriedala radosť, no začali ho trápiť iné veci. Hrozilo, že skončí ako bezdomovec. O pomoc preto požiadal asociáciu, ktorá mu teraz pomáha nájsť nový domov.

„Neostalo mi nič. Mal som iba pekný oblek do rakvy. Nepotrebujem veľký byt s drahým nábytkom. Jediné, čo mi stačí, je spálňa, jedáleň a kuchyňa," opísal nepríjemnú situáciu Ron.

Aj napriek všetkým problémom sa znova teší zo života, no najviac sa teší z toho, že ešte stihol narodenie vnúčika.

Komentáre ( 0)