03. 09. 2019 06:00 | LONDÝN/TASR

Táto žena zmenila premiérovi Johnsonovi život

Na Downing Street priniesla nového obyvateľa.

Priateľka britského premiéra Borisa Johnsona Carrie Symondsová.
Priateľka britského premiéra Borisa Johnsona Carrie Symondsová. Foto: TASR/AP
Eileen Jones (vpravo) z Friends of Animals Wales priniesla Borisovi Johnsonovi na Downing Street 15-týždňové šteniatko Jacka Rus
Nový obyvateľ na Downing Street 10.
Priateľka britského premiéra Borisa Johnsona Carrie Symondsová.

Britský premiér Boris Johnson a jeho priateľka Carrie Symondsová oznámili, že si z útulku adoptovali 15-týždňové šteniatko teriéra Jacka Russella.

Televízne zábery ukázali, ako týždňového psíka menom Dilyn privážajú do kancelárie Johnsona na Downing Street, zatiaľ čo samotná Symondsová neskôr zverejnila fotografie, na ktorých šteňa stojí na trávniku pred rezidenciou, píše agentúra Reuters.

Eileen Jones (vpravo) priniesla premiérovi Borisovi Johnsonovi na Downing Street 15-týždňové šteniatko Jacka Russella.
Eileen Jones (vpravo) priniesla premiérovi Borisovi Johnsonovi na Downing Street 15-týždňové šteniatko Jacka Russella. Foto: Dominic Lipinski/PA via AP
 

Psík sa do útulku vo Walese dostal, lebo mal pokrivenú čeľusť a chovatelia psov ho nechceli. "Zoznámte sa s naším nádherným malým zachráneným šteniatkom Dilyn," napísala na Twitteri Symondsová a k príspevku pridala fotografie psíka.

Zdroj: Twitter/Carrie Symonds

Agentúra Reuters uvádza, že je zatiaľ nejasné, aký vzťah bude mať Dilyn s kocúrom Larrym, vrchným lovcom myší úradu vlády Spojeného kráľovstva.

Nový obyvateľ na Downing Street 10.
Nový obyvateľ na Downing Street 10. Foto: Dominic Lipinski/PA via AP
 

Larry žije dlhodobo v rezidencii na Downing Street, pričom Johnson ho aj s novým bydliskom zdedil po svojej predchodkyni v úrade Therese Mayovej a tá ho zase získala po svojom predchodcovi Davidovi Cameronovi.

Kocúr Larry - stály obyvateľ na Downing Street 10.
Kocúr Larry - stály obyvateľ na Downing Street 10. Foto: AP Photo/Frank Augstein
 

Komentáre ( 0)