03. 09. 2019 11:30 | PHALABORWA/kc

Divoký súboj ťažkých váh: Nosorožec bránil mláďa pred agresívnym slonom

Nosorožia samica sa snažila držať mláďa za sebou ale dvakrát väčší slon ju v jednom momente odhodil, pričom sa prevalila cez svojho potomka.

Slon zaútočil na nosorožca s mláďaťom.
Slon zaútočil na nosorožca s mláďaťom. Foto: reprofoto: YouTube/ Kruger Sightings

Skupine indických turistov, ktorí navštívili Krugerov národný park v Južnej Afrike, sa naskytol unikátny pohľad. Už to, že sa im podarilo naďabiť na nosorožcov osviežujúcich sa v jazierku, bol veľký zážitok, no to ešte nečakali, čo príde.

Kardiológ Krišna Tummalapal (64), ktorý sa na safari vybral so svojou rodinou, spozoroval v diaľke dvoch slonov. Majestátne zvieratá sa blížili k jazierku a vášnivý fotograf si už mädlil ruky.


Jeden zo slonov však bol očividne nervózny z prítomnosti nosorožca a jeho mláďaťa. Zrejme si chcel brániť teritórium a zaútočil. Nosorožia samica sa snažila držať mláďa za sebou ale dvakrát väčší slon ju v jednom momente odhodil, pričom sa prevalila cez svojho potomka.

Mláďa nápor dvojtonového kolosu ustálo bez zjavných zranení a podarilo sa mu dostať do bezpečnej vzdialenosti. Slon ešte chvíľu dospelého nosorožca postrkuje až kým sa mu nepodarí ujsť. Konflikt medzi ťažkými váhami africkej fauny sa končí šťastne - nosorožia rodinka vyviazla bez vážnych zranení a mizne v diaľke.

Komentáre ( 0)