18. 09. 2019 12:50 | ZÜRICH/rd

Internet žije novou výzvou: Opantala policajtov či hasičov po celom svete

Čoskoro sa dostala aj za hranice Európy.

Tetris challenge.
Tetris challenge. Foto: Facebook/Kantonspolizei Zürich - Kapo ZH

Tomu sa povie ošiaľ. Keď sa polícia vo švajčiarskom Zürichu rozhodla zverejniť na svojom facebookovom profile netradičný záber, jej príslušníci ani netušili, aký ohlas tým spôsobia.

Na snímke, ktorú vytvorili pri príležitosti dňa otvorených dverí, sú rozložené všetky predmety, ktoré sú vo výbave tamojších policajných vozidiel. Píše The Guardian .

Zdroj: Facebook/Kantonspolizei Zürich - Kapo ZH

„Ukázali sme jedno z našich áut, pričom sme okolo neho rozložili celú jeho výbavu. Dvaja naši muži dostali nápad, že budú súčasťou tohto knollingu (usporiadanie skupiny predmetov čistým spôsobom v rovnobežných líniách a v 90-stupňových uhloch). Následne sme spravili fotografiu prostredníctvom dronu," ozrejmila hovorkyňa tamojšej polície Rebecca Tilenová.

Čo to je knolling? Ide o spôsob uloženia vecí či ľudí tak, aby sa dostali do záberu. Všetky tieto predmety sú usporiadané v 90-stupňovom uhle, rozložené vedľa seba. Následne sa všetko zachytí zhora.

Ide o trend, ktorý azda najviac preslávila spoločnosť Lego, známa vďaka detským stavebniciam.

Odozva na snímku zürišskej polície nenechala na seba dlho čakať. Zakrátko niečo podobné uverejnili švajčiarski hasiči z mestečka Thusis a virál s názvom „Tetris challenge" bol na svete.

Zdroj: Facebook/Feuerwehr Thusis

Do výzvy sa zapojili hasičské, policajné aj záchranné zložky, ba aj súkromné spoločnosti nielen zo Švajčiarska, ale taktiež z Holandska, Rakúska, Nemecka či Maďarska.

Zdroj: Instagram/police_hu

Netrvalo dlho a táto internetová výzva sa objavila aj v ďalekom Singapure, pridávali sa policajti z Mexika, Tajwanu či Nového Zélandu.

Zdroj: Instagram/tcpb_commissioner

Zdroj: Instagram/myscdf

Zdroj: Twitter/New Zealand Police

Komentáre ( 0)