08. 10. 2019 07:59 | ABÚ ZABÍ/tvnoviny.sk

Zamestnanci letiska zostali šokovaní, keď im muž ukázal pas. Nebudete veriť, koľko má rokov

Ak je dátum v jeho pase správny, pán Sivananda by bol najstaršou osobou, aká kedy žila.

V pase sa uvádza, že Swami Sivananda sa narodil 8. augusta 1896.
V pase sa uvádza, že Swami Sivananda sa narodil 8. augusta 1896. Foto: Profimedia.sk

Zamestnanci letiska v Abú Zabí zostali v šoku po tom, ako cez terminál prešiel muž s pasom, v ktorom sa uvádza, že má 123 rokov. Je v ňom napísané, že Swami Sivananda sa narodil 8. augusta 1896 v indickom meste Behala. Swami Sivananda odcestoval z Kalkaty do Londýna s Ethihad Airways a zastavil sa v Dubaji. Ak je dátum v jeho pase správny, pán Sivananda by bol najstaršou osobou, aká kedy žila, píše Daily Mail.

Starší muž stratil oboch rodičov skôr, ako mal šesť rokov a jeho príbuzní ho dali duchovnému guruovi, s ktorým cestoval po Indii pred usadením sa vo Váránasí. Je ťažké povedať, či má v skutočnosti naozaj 123 rokov, pretože jediný záznam o jeho veku pochádza z chrámového registra.

Isté je, že pán Sivananda vyzerá o desaťročia mladší ako na jeho zdanlivých 123 rokov. Vďačí za to joge, disciplíne a celibátu.

Swami Sivananda
Swami Sivananda Foto: Profimedia.sk
 

V roku 2016, keď sa o ňom písalo taktiež kvôli dátumu narodenia, povedal: „Vediem jednoduchý a disciplinovaný život. Jem veľmi jednoducho - iba varené jedlo bez oleja alebo korenia, ryžu a varenú šošovicu s niekoľkými zelenými paprikami." Muž spáva na podložke na zemi a ako vankúš používa drevenú dosku.

„Vyhýbam sa konzumácii mlieka alebo ovocia, pretože si myslím, že ide o ozdobné jedlá. V detstve som veľa dní spal s lačným žalúdkom," povedal.

Pred tromi rokmi sa pokúšal, aby jeho vek a štatút bol potvrdený aj Guinnessovou knihou svetových rekordov. Kvôli ťažkostiam pri dokazovaní jeho veku sa to ešte nepodarilo.

Sivananda, ktorý sa narodil v Indii v koloniálnom období bez elektriny, áut alebo telefónov, tvrdí, že nie je nadšený novou technológiou a dáva prednosť tomu, aby bol sám. „Starší ľudia boli spokojní s menším počtom vecí. V súčasnosti sú ľudia nešťastní, nezdraví a stali sa nepoctivými, čo ma veľmi trápi," povedal. "Chcem len, aby ľudia boli šťastní, zdraví a mierumilovní."

Doposiaľ najstaršou osobou bola Jeanne Louise Calmentová z Francúzska, ktorá dosiahla vek 122 rokov a 164 dní.

Najstaršou osobou, ktorá je v súčasnosti nažive a uznaná Guinnessovou knihou svetových rekordov, je Kane Tanaka z Japonska vo veku 116 rokov a 278 dní.

Komentáre ( 0)