15. 10. 2019 10:03 | LONDÝN/rd

VIDEO: Muž mal na prste hrozivú infekciu, reakcia lekára však šokuje ešte viac

Podobný jav sa podľa lekárov nestáva často.

Necht už lekár vytrhol.
Necht už lekár vytrhol. Foto: reprofoto: YouTube/Caters Clips

Pomerne rázne vyriešil britský lekár Todd Brennan problém jedného pacienta, ktorý mal na prste na chodidle veľkú infekciu na obrovskom nechte. Doktor sa s tým nepáral a problém vyriešil veľmi jednoducho, celý necht proste vytrhol. Píše Daily Mail.

Po takmer trojminútovom zákroku ešte s pacientom požartoval, aby necht skúsil predať alebo si ho ponechať na halloweenskú párty.

Obrí necht.
Obrí necht. Foto: reprofoto: YouTube/Caters Clips
 

Muž trpí orychogryfózou. Tá spôsobuje, že nechty rastú veľmi krivo a je náročné zbaviť sa ich. Nepríjemnosť mal pacient aj pri chôdzi, keďže nezdar sa trel o ostatné prsty, ponožky a topánky.

Lekár spočiatku zvažoval aj možnosť, že by sa necht natieral krémom alebo liečil. Keď si však muž dal dole ponožku, bolo jasné - nechcená okrasa musí ísť preč.


Zdroj: YouTube/Caters Clips

Najskôr miesto zmäkčil, následne naniesol znecitlivejúci krém. Ostrým nástrojom sa dostal pod necht, aby ho oddelil od pokožky, čo vyvolalo desivý zvuk.

Vytrhnúť ho z nohy oblo podstatne jednoduchšie než zaboriť sa pod neho. Po vytrhnutí zostala len koža, z ktorej vytekala krv.

Napriek hrozivo vyzerajúcemu zákroku by však pacientova noha mala byť v poriadku. Zhruba o dva týždne by miesto malo byť hladké.

Podobný jav sa podľa lekárov nestáva často. Spôsobuje ho zlá hygiena či ojedinelé strihanie nechtov. Pokiaľ vraj nie je možné nechty odstrihnúť, najlepšie je navštíviť lekára.

Komentáre ( 0)