16. 10. 2019 06:00 | MOSKVA/rd

VIDEO: Agresívny bulteriér zaútočil na detskom ihrisku. Dievčatko ratovala učiteľka

Tamojšie médiá informovali, že všetky obete útoku sú vo veku medzi 10 a 11 rokov.

Bulteriér útočí na dievčatko.
Bulteriér útočí na dievčatko. Foto: Reprofoto: YouTube/ThisIsButter

Hrozivý útok v ruskom Nižnevartovsku v oblasti Chanty-Mansijsk v strede krajiny. Šialený bulteriér napadol na detskom ihrisku dievča. Celý incident sa udial pred mestskou kamerou. Píše Daily Mail.

Na záberoch je vidno, ako sa dvojica detí hrá pri plote. Zrazu sa cez dieru dostane do areálu ihriska biely bulteriér, ktorý okamžite naháňa všetkých, ktorí sa pred ním dajú na útek.

Pes sa najskôr zameria na dievča v hnedom kabáte, ktorá sa však psa nezľakne a neuteká. Keď bulteriér zbadal dievča v ružovej bunde, okamžite ho začal stíhať.

Keď je pri nej, stiahne ju na zem a začne ju hrýzť do hlavy, pričom ju ťahá za vlasy. To sa už celú situáciu snaží vyriešiť učiteľka, ktorá uteká za nimi. Sprevádza ju aj dav ďalších detí.


Zdroj: YouTube/ThisIsButter

Pedagogička hodí do rozzúreného zvieraťa topánku a upozorňuje ostatné deti, aby šli radšej ďalej. Keď sa jej podarí psa od dievčaťa odtrhnúť, nasleduje naháňanie ostatných detí, pričom viackrát sa ešte pokúša zaútočiť na svoju predošlú obeť.

Tamojšie médiá informovali, že všetky obete útoku sú vo veku medzi 10 a 11 rokov. Podľa dostupných informácií sa psovi podarilo utiecť z bytu majiteľa cez otvorené dvere. Deti po ošetrení v nemocnici zaočkovali.

Majiteľovi psa udelili pokutu za voľný pohyb zvieraťa na verejnom priestranstve. Na sociálnych sieťach sa strhla búrlivá diskusia, ktorá by uvítala iný trest než pokutu pre majiteľa. Objavili sa aj názory o tom, že agresívne zviera by mali dať utratiť.

Komentáre ( 0)