17. 11. 2019 07:00 | AUSTRÁLIA/TV Markíza

Pohľad na hobby vzbudzuje rozpaky. Dôchodca má dom plný vypchatých zvierat

Nezabíja ich však, pretože nie je poľovník.

Zberateľ vypchatých zvierat John Sbeghen.
Zberateľ vypchatých zvierat John Sbeghen. Foto: APTN

Žije s opicami, srnami, jeleňmi, zebrou, medveďom aj s krokodílom. Žiadne z týchto zvierat však nie je živé, ale dokonale vypreparované. Austrálčan ich zbiera z celého sveta a pohľad do jeho domu nemusí byť pre každého príjemný.

Na stenách visia zvieracie hlavy, ktoré vyzerajú ako živé. Vypreparované tigre, bobry, či hady sú všade, na zemi aj na nábytku. John Sbeghen (7) z Austrálie je na svoju rozrastajúcu sa zbierku hrdý. „Možno som nezvyčajný človek, ale mám rád iba neobvyklé veci," priznal sa reportéri.

Zvieratá nezabíja a nie je ani poľovník, trofeje iba zbiera. Vždy si vyhliadne najbizarnejšie kúsky a v zbierke má aj pirane alebo americkú veveričku so samopalom. "Nie som lovec. Kúpim každú zaujímavú trofej, z ktorej sa môžem navždy tešiť," tvrdí Sbeghen.

Jeho dcéra Joleen nie je z nezvyčajnej zbierky nadšená, ale napriek tomu svojho otca podporuje. Podľa nej nikto v Austrálii nemá doma viac vypreparovaných zvierat ako on. "Som šťastná, keď ho vidím ako sa usmieva, najmä keď dostane novú trofej," povedal o otcovi.

Jeho dvorným zásobovačom je miestny expert na preparáciu zvierat George Robinson. Tvrdí, že Johna nie vždy dokáže potešiť a vraj niekedy sa obáva čo od neho dostane.

Vášnivý zberateľ má doma už viac ako 200 vzácnych kúskov a jeho zbierka sa ďalej rozrastá. Verí, že jedného dňa otvorí doma múzeum. "Neprestanem kým budem vládať," dodáva Austrálčan.

Reportáž spracoval Jakub Laca.

 

Komentáre ( 0)