14. 11. 2019 11:27 | USA/jh

Šteniatko je hitom internetu. Na hlave mu narástol chvostík

Podľa toho dostal aj výstižné meno.

Šteniatko s chvostíkom medzi očami
Šteniatko s chvostíkom medzi očami Foto: ENEX

Šteniatko, ktoré zachránili z ulice v americkom mestečku Jackson (štát Missouri), sa stalo hitom internetu. Našli ho mierne podchladené s omrzlinami na labkách, ale našťastie prežilo. Dostalo výstižné meno Narval (podľa jednorohého morského cicavca), pretože má tiež na hlave výrastok. Medzi očami mu narástol malý chvostík.

Desaťmesačný Narval dostal aj prezývku „Malý magický a chlpatý jednorožec". Momentálne sa o neho starajú v neziskovej organizácii Mac's Mission. Je to zdravé šteniatko a jeho výrastok na hlave mu nespôsobuje žiadne problémy. Okrem neho má aj normálny chvost, s ktorým vždy vrtí, keď sa hrá.

Pracovníci organizácie, ktorá sa stará najmä o zvieratá s určitým postihnutím, sú z neho nadšení. Všetkým robí veľkú radosť. Televízia CNN uviedla, že chvostík medzi očami mu neodstránia, pretože ho robí jedinečným.

Narvala našli s dospelým psom, zrejme ide o jeho otca. Obaja sú pravdepodobne krížencami jazvečíka a teriéra. Nie je známe, ako sa ocitli na ulici.

Keď fotografiu Narvala zverejnili na internete, okamžite sa začali ozývať ľudia, ktorí by si ho chceli adoptovať. Navyše sa stal internetovou senzáciou.

 

Komentáre ( 0)