16. 11. 2019 07:00 | BERLÍN/TASR

Pošlite list Santa Clausovi aj vy! Odpovedá deťom v rôznych jazykoch

Vlani Santa Claus a jeho 20 asistentov odpísali na 277 200 listov zo 64 krajín.

Listy Santovi Clausovi
Listy Santovi Clausovi Foto: TASR/AP

Santa Claus sa tento rok opäť ponoril do práce a začal odpovedať na tisícky vianočných listov, ktoré mu prichádzajú od detí z celého sveta. Jeho "úradom" je špeciálna pošta v severonemeckom meste Himmelpfort, píše vo štvrtok agentúra AP.

Vianočnú korešpondenciu nemecká poštová spoločnosť Deutsche Post každoročne spracováva na špecializovaných poštových úradoch. Vlani Santa Claus a jeho 20 asistentov odpísali na 277 200 listov zo 64 krajín.


Na listy odpovedajú v rôznych jazykoch a tiež v Braillovom písme, pričom na každom liste je originálna poštová pečiatka so Santom.

Tradíciu odštartovali v roku 1984 dvaja zamestnanci pošty v Himmelpforte (v preklade nebeská brána). Na adresu Santa v Himmelpforte vtedy prišli listy od dvoch detí a oni im na ne odpísali.

Na všetky lístky, ktoré prídu do štvrtka do 15. decembra, Santa a jeho pomocníci osobne odpíšu a odošlú ich tak, aby ich deti dostali ešte pred Vianocami.

Listy Santovi treba spoločne s adresou odosielateľa posielať na adresu: An den Weihnachtsmann, Weihnachtspostfiliale, 16798, Himmelpfort, Germany.

Listy Santovi Clausovi
Listy Santovi Clausovi Foto: TASR/AP
 

Komentáre ( 0)